Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wisła Płock zwolniła Radosława Sobolewskiego
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:32

Wisła Płock zwolniła Radosława Sobolewskiego

Wisła Płock Sobolewski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
  • Wisła Płock w poniedziałek zwolniła swojego trenera Radosława Sobolewskiego

  • Szkoleniowiec już wcześniej zapowiedział, że po sezonie pożegna się z Nafciarzami

  • Nowy trener Wisły zostanie zaprezentowany w najbliższych dniach, faworytem do objęcia stanowiska jest Jerzy Brzęczek

Wisła Płock w poniedziałek poinformowała o zwolnieniu trenera Radosława Sobolewskiego. W ostatnich tygodniach zespół spisuje się poniżej oczekiwań i władze klubu uznały, że winnym tego stanu rzeczy jest właśnie 44-latka.

Władze klubu o swojej decyzji poinformowały za pomocą oświadczenia wydanego na stronie internetowej. Razem z Sobolewskim pracę stracił jego dotychczasowy asystent - Mariusz Kondak. Ich ostatnim meczem na ławce trenerskiej był sobotni pojedynek z Pogonią Szczecin (0:2).

Wisła Płock zwolniła Radosława Sobolewskiego

- Podczas sobotniego meczu z Pogonią Szczecin Radosław Sobolewski po raz ostatni poprowadził drużynę Wisły Płock. Wraz z dotychczasowym trenerem obowiązki przestał pełnić również jeden z jego asystentów - Mariusz Kondak - przekazano w oświadczeniu.

Jednocześnie klub podkreślił, że mimo ostatnich niepowodzeń zespół pod dowództwem trenera Sobolewskiego miała też momenty triumfów. W 2019 roku Nafciarze wygrali 6 meczów ligowych z rzędu (rekord klubu) i przez chwilę byli liderami Ekstraklasy.

Zwolnienie Sobolewskiego wydaje się o tyle zaskakujące, że jeszcze w ubiegłym tygodniu 44-letni szkoleniowiec zapowiedział, że po sezonie pożegna się z Płocką drużyną. Widocznie władze klubu uznały, że zespół już teraz potrzebuje nowego impulsu.

Obecnie Wiśle Płock w oczy zajrzało widmo spadku. Zespół zajmuje 13. miejsce w Ekstraklasie z przewagą pięciu punktów nad strefą spadkową. Na ligowe zwycięstwo Nafciarze czekają już 14 lutego. Do końca sezonu pozostało sześć kolejek.

Jerzy Brzęczek wróci do Płocka?

- Informujemy również, że poniedziałkowy trening pierwszego zespołu poprowadzi duet Łukasz Nadolski - Sławomir Nazaruk. Wkrótce ogłosimy też nazwisko nowego szkoleniowca Wisły Płock - przekazały władze Wisły Płock.

Spekulacje na temat potencjalnych następców trenera sobolewskiego trwają, odkąd on ogłosił swoje odejście po zakończenie sezonu. Jednym z głównych kandydatów objęcia Nafciarzy jest były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek.

To właśnie dzięki pracy z Nafciarzami Brzęczek zapracował na fotel selekcjonera kadry. Trener prowadził płocczan w sezonie 2017/2018 i poprowadził ich do wysokiego piątego miejsca w Ekstraklasie. Wisła nieznacznie przegrała wtedy walkę o miejsce w europejskich pucharach.

Poniedziałek stoi pod znakiem zwalniania trenerów Ekstraklasy. Po południu władze Stali Mielec poinformowały o zakończeniu współpracy z Leszkiem Ojrzyńskim. Biało-Niebiescy, którzy mają do rozegrania siedem ligowych spotkań, zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane