Swiatsportu.pl
Zbigniew Boniek

Jakub Kaminski/East News

Zbigniew Boniek o meczu z Albanią. "Takie spotkania można grać bez trenera"

12 Października 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Zbigniew Boniek był rozmówcą "Przeglądu Sportowego" przed dzisiejszym meczem z Albanią. Były prezes PZPN podkreślił, że reprezentację Polski czeka trudny mecz, ale z drugiej strony powiedział, iż "takie spotkania wygrywa się bez trenera". Co konkretnie miał na myśli "Zibi"?

  • Zbigniew Boniek wierzy w zwycięstwo Polaków nad Albanią

  • Jego zdaniem podopiecznych Paulo Sousy czeka trudne spotkanie

  • Były prezes PZPN zaznacza jednak, że odpowiedzialność za wynik spoczywa na piłkarzach

Reprezentacja Polski już dziś wieczorem rozegra bardzo ważne spotkanie z Albanią. Jeśli Bialo-Czerwoni nie przywiozą trzech punktów z Tirany, to ich sytuacja mocno się skomplikuje, a szanse na zajęcie drugiego miejsca będą już praktycznie nikłe.

Według Zbigniewa Bońka zespół Paulo Sosy jest piłkarsko lepszy, ale Albania to trudny teren, gdzie przyjezdnym nie gra się łatwo. Były prezes PZPN zwrócił również uwagę, że piłkarze muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za wynik.

Maciej Szczęsny

Maciej Sz. poznał zarzuty za zjadę pod wpływem alkoholu

CZYTAJ DALEJ

Zbigniew Boniek: To będzie trudny mecz

W pierwszym spotkaniu w Warszawie reprezentacja Polski wygrała 4:1, ale wynik był lepszy niż gra. Dziś o taki rezultat może być ciężko, bowiem stadion w Tiranie nie jest zbyt łaskawa dla gości.

- Gospodarze każdy mecz grają na sto procent. Im zwycięstwo daje baraż, nie zapewnia awansu, ale daje możliwość dalszego grania, nam porażka zamyka drogę. To będzie trudny mecz - podkreślił Zbigniew Boniek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Albańczycy na cztery ostatnie domowe spotkania wygrali trzy, a tylko jedno przegrali. Czerwono-czarni ulegli jedynie Anglii 0:2. W związku z tym Boniek uważa, że nie należy z góry dopisywać punktów za zwycięstwo podopiecznym Paulo Sousy.

"Takie spotkania wygrywa się bez trenera"

Zbigniew Boniek na łamach "Przeglądu Sportowego" stwierdził, że w dzisiejszych czasach za zwycięstwo chwali się piłkarzy, za porażkę obwinia trenera. Dlatego wiceprezydent UEFA jest zdania, że to piłkarze powinni wziąć odpowiedzialność za dzisiejszy wynik.

- Na pewno piłkarsko jesteśmy drużyną lepszą, ale nie na tyle, aby powiedzieć, że spokojnie wygramy. Musimy być skoncentrowani. Nie możemy popełnić błędu. Jak napisałem na Twitterze, takie spotkania można grać bez trenera. Zawodnicy muszą wziąć całkowitą odpowiedzialność za wynik. W dzisiejszych czasach za zwycięstwa spada chwała na piłkarzy, a porażki to wina trenerów. Jestem jednak przekonany, że wygramy - powiedział "Zibi" w wywiadzie dla "PS".

W tych eliminacjach Polacy mogą już praktycznie zapomnieć o pierwszym miejscu, bowiem Anglicy punktują z ogromną regularnością. Warto jednak podkreślić, że tylko Biało-Czerwoni potrafili tak przeciwstawić się "Synom Albionu" (więcej tutaj). Walka o drugą lokatę dająca baraże będzie toczyła się do końca między Polską a Albanią, dlatego dzisiejszy mecz jest kluczowy i może ustawić sytuację już do koca eliminacji.

Łukasz Fabiański Reprezentacja Polski galeria

Najważniejsze momenty Łukasza Fabiańskiego w Reprezentacji Polski

Łukasz Fabiański w sobotę pożegnał się z reprezentacją Polski. W związku z tym przygotowaliśmy galerię z najważniejszymi momentami w jego przygodzie z kadrą.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: