Swiatsportu.pl
Zbigniew Boniek

Piotr Molecki/East News

Zbigniew Boniek podsumował swoje rządy w PZPN.  "Żałuję jednej rzeczy"

14 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Zbigniew Boniek za kilka dni po dziewięciu latach przestanie pełnić funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. 18 sierpnia poznamy nazwisko jego następy. Tymczasem 65-latek zdecydował się podsumować swoje rządy. Boniek wyznał, że żałuje tylko jednej rzeczy.

  • Zbigniew Boniek 18 sierpnia po dziewięciu latach przestanie być prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej

  • 65-latek zdecydował się na podsumowanie swoich wieloletnich rządów na tym stanowisku

  • Boniek wyznał, że z okresu, w którym dowodził PZPN żałuje tylko jednej rzeczy

Zbigniew Boniek w rozmowie z Polską Agencją Prasową zdecydował się na podsumowanie swoich rządów w PZPN. Wciąż obecny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznał, że jest zadowolony z pracy, jaką wykonał on i jego współpracownicy przez dziewięć lat. Jest jednak jedna rzecz, której żałuje.

EN 01488961 0992

Mateusz Borek ujawnia. Robert Lewandowski dostał niewiarygodną ofertę transferu

CZYTAJ DALEJ

Zbigniew Boniek ocenił swoje rządy w PZPN

Wielkimi krokami zbliża się zmiana warty w Polskim Związku Piłki Nożnej. Po dziewięciu latach i dwóch kadencjach ze stanowiska prezesa odejdzie Zbigniew Boniek. Już 18 sierpnia odbędą się wybory, które wyłonią jego następcę.

Zbigniew Boniek zdecydował się na podsumowanie swoich rządów w PZPN. 65-latek powiedział, co myśli o ostatnich dziewięciu latach w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Wciąż aktualny szef polskiej piłki zdecydowanie pozytywnie ocenia swoją pracę. 

- Chciałem być prezesem, żeby polskiej piłce pomóc. I uważam, że zostawiam nasz futbol w dobrej sytuacji. Zrobiliśmy produkt premium, jeśli chodzi o postrzeganie federacji, promocję. Dzisiaj reprezentacja Polski, również kobiet, to zupełnie inna rzeczywistość organizacyjnie i logistycznie - powiedział Boniek.

- Teraz musimy starać się robić produkt premium na boisku. Ale ludzie tego nie widzą. Uważają, że Boniek i PZPN są odpowiedzialni za to, jak kto kopie piłkę. Nie jesteś. Odpowiadamy za wiele innych spraw, z których można nas rozliczać - dodał.

Boniek żałuje tylko jednej rzeczy

Zbigniew Boniek przyznał jednak, że jest także jedna rzecz, której zdecydowanie żałuje. To wynik reprezentacji Polski w meczu Euro 2020 ze Słowacją. Porażka ze Słowakami już w pierwszym meczu turnieju niemal przekreśliła szanse “Biało-Czerwonych” na wyjście z grupy. 

- Żałuję jednej rzeczy. Meczu ze Słowacją na EURO. Awansowałem na kilka imprez w czasie swojej kadencji i tego samego życzę mojemu następcy. Natomiast reprezentacja Polski, gdy jedzie na mistrzostwa Europy, to ma obowiązek wyjść z grupy. My nie wyszliśmy, bo mieliśmy 5-10 minut problemów, błędów w meczu ze Słowacją - wyznał prezes PZPN.

- Ja nie jestem odpowiedzialny za wynik. Byłem jako piłkarz i trener. Jako prezes jestem odpowiedzialny za koncepcję, program, mechanizmy, sponsorów, całą oprawę. Z tego jestem zadowolony. Natomiast brak wyjścia z grupy na mistrzostwach Europy wszystkich nas zabolał, bo pracował nad tym cały sztab ludzi - podsumował. 

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Medal Marii Andrejczyk zlicytowany za kosmiczne pieniądze. Trafią na szczytny cel, chodzi o życie dziecka

  • Tragiczna śmierć znanego piłkarza. 37-latek zmarł nagle w trakcie gry, prawdziwy wstrząs dla kibiców

  • Niesamowite nagranie z pierwszego treningu Messiego w PSG. 17-letni piłkarz zaskoczył gwiazdora, hit internetu