Swiatsportu.pl
Zbigniew Boniek

JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Zbigniew Boniek spotkał się z falą krytyki, po tym jak podzielił się swoim smutkiem

25 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Zbigniew Boniek po Euro 2020 musi mierzyć się z dużą krytyką. Wielu ekspertów i kibiców jest zdania, że to właśnie prezes PZPN w znacznym stopniu odpowiada za niepowodzenie reprezentacji Polski na ME. "Zibi" chciał nieco wylać swoje żale i opublikował tweeta na swoim koncie. To tylko wywołało lawinę krytyki, która spotkała 65-latka.

  • Zbigniew Boniek spotkał się z kolejną krytyką

  • Tym razem prezes PZPN został rozliczony przez użytkowników Twittera

  • "To jest TWOJA WINA" - grzmi jeden z twitterowiczów

Reprezentacja Polski na Euro 2020 mocno zawiodła i jak zwykle przy okazji porażki szukani są winni. Poza piłkarzami najmocniej "obrywa się" Zbigniewowi Bonikowi, którego winą obarcza znaczna część dziennikarzy i kibiców.

"Zibi" próbował chyba nieco podzielić się swoim żalem na Twitterze, ale nikt nie wyraził mu współczucia. Wręcz przeciwnie. Prezesa PZPN spotkała wzmożona krytyka i nie brakowało słów od twitterowiczów, że to właśnie 65-latek jest w dużej mierze odpowiedzialny za niepowodzenie kadry.

Przemysław Płacheta

Przemysław Płacheta głównym winowajcą utraty trzeciego gola w meczu ze Szwecją

CZYTAJ DALEJ

Zbigniew Boniek krytykowany przez dziennikarzy

Dzień po odpadnięciu reprezentacji Polski z Euro 2020 Zbigniew Boniek pojawił się na konferencji prasowej. Prezes PZPN w swoim stylu jednak próbował zgrabnie odpowiadać wymijająco na pytania dziennikarzy, o czym pisaliśmy dla Was również tutaj.

Prezes PZPN wciąż nie może pogodzić się z niepowodzeniem "Biało-Czerwonych" na mistrzostwach, czego wyraz dał swoim tweetem.

- Jesteśmy wśród siedmiu drużyn, które strzelały bramki w każdym z trzech meczów". Najwięcej chyba odbiorów piłki na połowie przeciwnika. Największa chyba liczba wykonanych rzutów różnych... I potwornie łatwo pozwalaliśmy przeciwnikom strzelać bramki. Jak to wszystko wytłumaczyć? - zapytał "Zibi".


Ten wpis wywołał prawdziwą lawinę krytyki, jaka na niego spadła. Internauci i dziennikarze największe pretensje mieli do niego o to, że zbyt długo zwlekał ze zwolnieniem Jerzego Brzęczka, przez co Paulo Sousa miał zbyt mało czasu na przygotowanie zespołu do turnieju.

"To jest TWOJA WINA"

Najmocniej tweeta Zbigniewa Bońka skomentował Rałał Żurowski, który wyraźnie wskazał, że prezes PZPN powinien wcześniej zwolnić Jerzego Brzęczka i że to właśnie "Zibi" ponosi odpowiedzialność za porażkę.

- Tak, że zmarnował pan najlepsze piłkarskie pokolenie za mojego życia, zmieniając trenera pół roku za późno. Być może to wszystko działałoby lepiej i przekładało się na wynik. Może. To jest TWOJA WINA. Cała Polska o tym wie i nigdy tego nie zapomni. Jest pan głównym winowajcą - napisał użytkownik.

-Tak, że zmarnował pan najlepsze piłkarskie pokolenie za mojego życia, zmieniając trenera pół roku za późno. Być może to wszystko działałoby lepiej i przekładało się na wynik. Może - odparł z kolei Grzegorz Kaliciak.

- nie może z grupy wyjść drużyna, która na tym turnieju nie prowadziła nawet przez minutę - zauważyl Mateusz Święcicki z Eleven Sports.

- Może tak:
- jesteśmy wśród 4 najgorzej punktujących drużyn ME
- z rożnych nic nie wynikło.
- ze Szwecją doliczono się 55 dośrodkowań - główny pomysł na atak
- drużyna w każdym meczu traciła gola jako pierwsza
- 2 stracone gole na mecz. Podobnie Portugalia, ale strzeliła więcej - odpisał Łukasz Olkowicz z "Przeglądu Sportowego".Mimo takich komentarzy Boniek nie przyznał się do błędu i odpowiedział na nie w dobrze nam znanym stylu, pozostawiając odpowiedź bez jednoznacznej puenty, unikając odpowiedzialności.

- Oczywiście kwestia spojrzenia… można negatywnie lub optymistycznie… na koniec liczy się wynik, kto przegra nigdy nie ma racji, proste - napisał Zbigniew Boniek.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >