Swiatsportu.pl > Sporty walki > Zmarła Julie Le Galliard. 31-latka była mistrzynią Francji w boksie
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:57

Zmarła Julie Le Galliard. 31-latka była mistrzynią Francji w boksie

Julie Le Galliard
Julie Le Galliard

Zmarła Julie Le Galliard, była mistrzyni Francji w boksie do 57 kilogramów. Pięściarka odeszła po dwumiesięcznej walce z powikłaniami spowodowanymi COVID-19. - Oddana, zdeterminowana, pracowita i zawsze uśmiechnięta - czytamy na portalu strepublicain.fr.  Tragicznie wiadomości napłynęły do nas z Francji W wieku zaledwie 31-lat odeszła Julie Le Galliard. Zawodniczka uprawiająca boks zmarła w niedzielę wieczorem w szpitalu w Marsylii, gdzie przebywała na oddziale intensywnej terapii. Przyczyną jej śmierci były powikłania związane z przejściem przez COVID-19.

Zmarła Julie Le Galliard. Była mistrzynią Francji w boksie

Jeszcze niedawno zawodniczka chwaliła się w swoich mediach społecznościowych, że przyjęła drugą dawkę szczepionki. Niestety powikłania okazały się zbyt silne, a o śmierci Julie Le Galliard poinformował w poniedziałek francuski związek bokserski.

Zmarła 31-latka w 2015 roku została mistrzynią Francji w boksie w wadze do 57 kg. W latach 2013-2016 występowała w kadrze narodowej. - Oddana, zdeterminowana, pracowita i zawsze uśmiechnięta - taka właśnie była Julie Le Galliard" - pisze serwis estrepublicain.fr. 

Czterokrotna mistrzyni świata pożegnała swoją koleżankę

Anne-Sophie Mathis była czterokrotną mistrzynią świata w boksie w lekkiej wadze półśredniej i wadze pośredniej oraz przyjaciółką zmarłej Julie Le Galliard. Pięściarka pożegnała 31-latkę pięknymi słowami.

- Julie była moją bliską przyjaciółką. Przez całą moją karierę była u mego boku. Zawsze. W 2015 roku, kiedy zdobywała mistrzostwo Francji, byłam w jej narożniku. Często na siebie krzyczeliśmy, bo tak jak ja Julie miała charakter... Ale miała też delikatną stronę i czasami potrzebowała spokoju i komfortu - napisała Francuzka, która zakończyła karierę w 2016 roku.

Bliscy z otoczenia nieżyjącej pięściarki przekonują, że szczepionka nie ma nic wspólnego z jej śmiercią. Galliard miała mieć słabą odporność, co było główną przyczyną zgonu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane