Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski w siatkówce

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dwie gwiazdy reprezentacji Polski nie zagrają z Bułgarią

9 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Reprezentacja Polski w siatkówce zagra dziś z Bułgarią w ramach Ligi Narodów. Nasi siatkarze będą faworytami spotkania z nadspodziewanie słabo prezentującym się rywalem. Pewnie dlatego Vital Heynen pozwolił odpocząć niektórym swoim zawodnikom i zadecydował, że dwie wielkie gwiazdy naszej kadry, nie pojawią się wieczorem na parkiecie. 

  • Polscy siatkarze zmierzą się dziś z Bułgarią 

  • Vital Heynen nie uwzględnił w kadrze na to spotkanie dwóch ważnych zawodników 

  • Selekcjoner postanowił dać odpocząć m.in. Michałowi Kubiakowi i Bartoszowi Kurkowi 

Reprezentacja Polski w siatkówce znakomicie poczyna sobie w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Podopieczni Vitala Heynena rozegrali do tej pory sześć spotkań, w których odnieśli pięć zwycięstw. To pozwala im zajmować wysokie miejsce w tabeli, o czym dokładnie pisaliśmy dla Was tutaj

Dziś podopiecznych Vitala Heynena czeka mecz z Bułgarami. Przeciwnik ten zawsze stanowił duże wyzwanie dla naszych siatkarzy, ale w tej edycji nasi najbliżsi rywale radzą sobie zdecydowanie poniżej oczekiwań. Może właśnie dlatego Vital Heynen postanowił dać odpocząć Bartoszowi Kurkowi, a nawet Michałowi Kubiakowi i kilku innym zawodnikom.

Słabi Bułgarzy nie powinni sprawić problemów reprezentantom Polski

Reprezentacja Bułgarii jest zupełnie na przeciwnym biegunie, niż nasi siatkarze. Dzisiejszym rywalom “Biało-Czerwonych” do tej pory udało się wygrać tylko jedno spotkanie Ligi Narodów i to tylko z najsłabszą w całej stawce Australią. Bułgarzy co prawda wygrali to starcie 3:0, ale poza tym odnieśli aż pięć porażek.

honor uratowany w ostatnich minutach

Iga Świątek nie obroni tytułu French Open. Polka odpadła w ćwierćfinale

CZYTAJ DALEJ

“Junacy” ulegli Francji (0:3), Niemcom (2:3), Włochom (2:3), Kanadzie (0:3) i Iranowi (0:3). Tak słabe rezultaty sprawiają, że zajmują oni dopiero 14. miejsce w tabeli, wyprzedzając tylko Holandię i Australię. 

Dziś przyjdzie im zmierzyć się z rozpędzoną reprezentacją Polski, które dyspozycją zaskoczony jest sam Vital Heynen, o czym szerzej przeczytacie tutaj. Prawdopodobnie dlatego selekcjoner nie wahał się dać odpocząć swoim "asom". 

Vital Heyen umieścił poza kadrą na dzisiejszy mecz Michała Kubiaka i Bartosza Kurka


Michał Kubiak i Bartosz Kurek (który również nie zagrał w ostatnim meczu z Rosją) to niejedyni zawodnicy, którzy nie zagrają w starciu z Bułgarami. Do polskiego zespołu nie zdążył jeszcze dołączyć Marcin Komenda, który ma zająć miejsce kontuzjowanego Marcina Janusza.

Ponadto dziś wieczorem na parkiecie nie zobaczymy Kamila Semeniuka i Mateusza Bieńka. Po pauzie w trakcie spotkania z Rosją do składu wracają za to Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz i Jakub Kochanowski. 

Kadra reprezentacji Polski na mecz Ligi Narodów z Bułgarią: 

Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Wilfredo Leon, Damian Wojtaszek, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski, Jakub Kochanowski, Tomasz Fornal, Karol Kłos, Norbert Huber.

Spotkanie reprezentacji Polski z Bułgarią rozpocznie się o 19:30. Mecz na żywo będzie można obejrzeć na kanałach TVP 2 oraz Polsatu Sport, a także w serwisie sport.tvp.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Maciej Muzaj w reprezentacji Polski w siatkówce

Siatkówka

Reprezentacja Polski pokonuje Japonię w Lidze Narodów

Czytaj więcej >
Polska - Serbia siatkówka Kobiet

Siatkówka

Serbki za mocne dla Polek. Porażka naszych siatkarek w Lidze Narodów

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski w siatkówce

Siatkówka

Znamy skład reprezentacji Polski na dzisiejszy mecz z Niemcami

Czytaj więcej >

Siatkówka

Vital Heynen ogłosił skład na Argentynę, zabraknie naszego lidera

Czytaj więcej >

Siatkówka

Vital Heynen grzmi przed Ligą Narodów. Jest zdenerwowany zachowaniem organizatorów

Czytaj więcej >
Vital Heynen - trener reprezentacji Polski w siatkówce

Siatkówka

Zaskakująca decyzja Vitala Heynena. Selekcjoner powołał dodatkowo jednego zawodnika kosztem członka sztabu

Czytaj więcej >