Swiatsportu.pl > Siatkówka > Dwie gwiazdy reprezentacji Polski nie zagrają z Bułgarią
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:38

Dwie gwiazdy reprezentacji Polski nie zagrają z Bułgarią

Reprezentacja Polski w siatkówce
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski w siatkówce zagra dziś z Bułgarią w ramach Ligi Narodów. Nasi siatkarze będą faworytami spotkania z nadspodziewanie słabo prezentującym się rywalem. Pewnie dlatego Vital Heynen pozwolił odpocząć niektórym swoim zawodnikom i zadecydował, że dwie wielkie gwiazdy naszej kadry, nie pojawią się wieczorem na parkiecie. 

  • Polscy siatkarze zmierzą się dziś z Bułgarią 

  • Vital Heynen nie uwzględnił w kadrze na to spotkanie dwóch ważnych zawodników 

  • Selekcjoner postanowił dać odpocząć m.in. Michałowi Kubiakowi i Bartoszowi Kurkowi 

Reprezentacja Polski w siatkówce znakomicie poczyna sobie w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Podopieczni Vitala Heynena rozegrali do tej pory sześć spotkań, w których odnieśli pięć zwycięstw. To pozwala im zajmować wysokie miejsce w tabeli, o czym dokładnie pisaliśmy dla Was tutaj

Dziś podopiecznych Vitala Heynena czeka mecz z Bułgarami. Przeciwnik ten zawsze stanowił duże wyzwanie dla naszych siatkarzy, ale w tej edycji nasi najbliżsi rywale radzą sobie zdecydowanie poniżej oczekiwań. Może właśnie dlatego Vital Heynen postanowił dać odpocząć Bartoszowi Kurkowi, a nawet Michałowi Kubiakowi i kilku innym zawodnikom.

Słabi Bułgarzy nie powinni sprawić problemów reprezentantom Polski

Reprezentacja Bułgarii jest zupełnie na przeciwnym biegunie, niż nasi siatkarze. Dzisiejszym rywalom “Biało-Czerwonych” do tej pory udało się wygrać tylko jedno spotkanie Ligi Narodów i to tylko z najsłabszą w całej stawce Australią. Bułgarzy co prawda wygrali to starcie 3:0, ale poza tym odnieśli aż pięć porażek.

“Junacy” ulegli Francji (0:3), Niemcom (2:3), Włochom (2:3), Kanadzie (0:3) i Iranowi (0:3). Tak słabe rezultaty sprawiają, że zajmują oni dopiero 14. miejsce w tabeli, wyprzedzając tylko Holandię i Australię. 

Dziś przyjdzie im zmierzyć się z rozpędzoną reprezentacją Polski, które dyspozycją zaskoczony jest sam Vital Heynen, o czym szerzej przeczytacie tutaj. Prawdopodobnie dlatego selekcjoner nie wahał się dać odpocząć swoim "asom". 

Vital Heyen umieścił poza kadrą na dzisiejszy mecz Michała Kubiaka i Bartosza Kurka

Michał Kubiak i Bartosz Kurek (który również nie zagrał w ostatnim meczu z Rosją) to niejedyni zawodnicy, którzy nie zagrają w starciu z Bułgarami. Do polskiego zespołu nie zdążył jeszcze dołączyć Marcin Komenda, który ma zająć miejsce kontuzjowanego Marcina Janusza.

Ponadto dziś wieczorem na parkiecie nie zobaczymy Kamila Semeniuka i Mateusza Bieńka. Po pauzie w trakcie spotkania z Rosją do składu wracają za to Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz i Jakub Kochanowski. 

Kadra reprezentacji Polski na mecz Ligi Narodów z Bułgarią: 

Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Wilfredo Leon, Damian Wojtaszek, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski, Jakub Kochanowski, Tomasz Fornal, Karol Kłos, Norbert Huber. Spotkanie reprezentacji Polski z Bułgarią rozpocznie się o 19:30. Mecz na żywo będzie można obejrzeć na kanałach TVP 2 oraz Polsatu Sport, a także w serwisie sport.tvp.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane