Swiatsportu.pl
Zbigniew Boniek wpadka

YouTube - Canal+

Komiczna wpadka Zbigniewa Bońka w Cafe Futbol

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Bernaciak

Udostępnij:

Zbigniew Boniek miał dziś okazję wypowiedzieć się w programie Cafe Futbol. Program jest emitowany co niedzielę na żywo w Polsacie Sport. Prezes PZPN zaliczył kuriozalną wpadkę, którą natychmiast dostrzegli widzowie programu.

Zbigniew Boniek stara się unikać udziału w programach telewizyjnych, a jego udział w każdym z nich zazwyczaj jest dużym wydarzeniem. Kibice zawsze czekają na to, co ma im do przekazania prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. W ostatnich miesiącach były piłkarz nie może jednak cieszyć się pozytywnymi komentarzami kibiców.

Dziś były reprezentant Polski pojawił się w programie Cafe Futbol, w którym regularnie wypowiadają się eksperci znani polskim kibicom. Podejmowane są w nim bieżące tematy dotyczące polskiej piłki nożnej i nie inaczej było tym razem. 

Zbigniew Boniek w typowy dla siebie sposób kolejny raz nie unikał kontrowersyjnych wypowiedzi. Jedna z nich wyjątkowo zaskoczyła polskich kibiców, którzy wręcz nie mogli uwierzyć w to, co usłyszeli. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zaliczył kompromitującą wpadkę. Widzowie natychmiast wytknęli nieścisłość w jego wypowiedzi.

Zbigniew Boniek zaliczył dużą wpadkę

Znany wielu Polakom działacz postanowił wypowiedzieć się w sprawie konfliktu Zbigniewa Przesmyckiego, szefa polskich sędziów, z Jarosławem Rynkiewiczem, byłym obiecującym polskim arbitrem, który kilka lat temu zaprzestał wykonywania zawodu. Oskarża o to między innymi właśnie Przesmyckiego, który miał podejmować wszystkie decyzje jednoosobowo, a nie kolegialnie.

- Wiele osób atakuje Przesmyckiego, jednak nikt nie potrafi przytoczyć merytorycznych argumentów, czemu jego kadencja jest zła - powiedział Zbigniew Boniek, co zaskoczyło wielu kibiców. Wszystko przez to, że łatwo jest znaleźć dowody na błędy szefa polskich sędziów.

Nie jest to jednak najbardziej zadziwiająca wypowiedź Zbigniewa Bońka. Sternik polskiego futbolu wprost przyznał do kamery, że do polskiej piłki po pobycie we Włoszech wrócił dopiero... w 2012 roku. Nie wspomniał natomiast o swojej pracy w roli wiceprezesa PZPN czy selekcjonera na początku XXI wieku.

- W 1982 roku wyjechałem z Polski i do 2012 nie miałem prawie żadnego kontaktu z polską piłką, ligą - powiedział wprost Zbigniew Boniek, cytowany przez portal Sport.pl. Jego słowa wzburzyły polskich internautów.

Zbigniew Boniek zaskoczył tysiące widzów

Trudno powiedzieć, co kierowało Zbigniewem Bońkiem, gdy wypowiadał te słowa. Fani z pewnością nie zapomnieli jego pracy w Polskim Związku Piłki Nożnej podczas kadencji Jerzego Engela na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski, a przecież były zawodnik Juventusu i Romy został nawet następcą doświadczonego trenera.

Póki co prezes PZPN nie odniósł się do krytycznych komentarzy dotyczących własnej wypowiedzi.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Kamil Glik mieszka bez żony i dzieci

  • Niewytłumaczalny błąd Łukasza Fabiańskiego (WIDEO)

  • Jerzy Brzęczek liczy na ofertę z zagranicy?

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >