Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Łukasz Piszczek obejmie rządy w PZPN? Zaskakujące doniesienia mediów
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 13.06.2022 02:02

Łukasz Piszczek obejmie rządy w PZPN? Zaskakujące doniesienia mediów

EN 01311408 0070
TOMASZ RADZIK/East News

Łukasz Piszczek niedawno po kilkunastu latach gry w Niemczech wrócił do Polski i związał się z klubem, którego jest właścicielem, czyli LKS Goczałkowice-Zdrój. We wtorek pojawiły się zaskakujące informacje, że 36-latek może także wkrótce objąć wysokie stanowisko w Polskim Związku Piłki Nożnej. Miałby on zostać wiceprezesem ds. szkoleniowych.

  • Już w środę odbędą się wybory na nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

  • Głównym kandydatem do zastąpienia Zbigniewa Bońka jest aktualny prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza

  • Zdaniem portalu interia.pl Kulesza jednym ze swoich najbliższych współpracowników może uczynić Łukasza Piszczka

  • Nazwisko wybitnego reprezentanta Polski padło w kontekście obsadzenia stanowiska wiceprezesa PZPN ds. szkolenia

Łukasz Piszczek zostanie nowym wiceprezesem PZPN? Tak niespodziewane informacje przekazał we wtorek portal interia.pl. Na dzień przed wyborami nowych władz związku ruszyła karuzela nazwisk.

Łukasz Piszczek obejmie władzę w PZPN? 

Już w środę dziewięcioletnie rządy w Polskim Związku Piłki Nożnej oficjalnie zakończy Zbigniew Boniek. Jednocześnie odbędą się wybory na nowego prezesa, w których głównym faworytem jest Cezary Kulesza. Prezes Jagiellonii Białystok będzie potrzebował zaufanych i kompetentnych współpracowników. Kilka kandydatur na najważniejsze z nich wskazał dzisiaj portal interia.pl.

Dziennikarz Sebastian Staszewski ujawnił część zakulisowych rozmów i spekulacji. Wynika z nich, że jeśli faktycznie prezesem PZPN zostanie Cezary Kulesza, może on zwrócić się o pomoc w prowadzeniu związku do znanych reprezentantów Polski. Podobno kandydatem na stanowisko wiceprezesa ds. szkoleniowych, czyli absolutnie kluczowej funkcji, jest Łukasz Piszczek!

- Jak powiedział Interii jeden z wojewódzkich baronów, wśród kandydatów wymieniano między innymi Łukasza Piszczka czy Jakuba Błaszczykowskiego. Pierwszy powrócił niedawno do Polski po kilkunastu latach gry w Niemczech i występuje w LKS Goczałkowice, drugi jest dziś współwłaścicielem Wisły Kraków. - czytamy na interia.pl.

Autor tekstu zaznacza jednak, że zarówno Łukasza Piszczka, jak i Jakuba Błaszczykowskiego niełatwo byłoby nakłonić do przyjęcia nowej funkcji. Obaj zaangażowani są we własne projekty.

Piszczek niedawno zadebiutował w LKS Goczałkowice-Zdrój (więcej TUTAJ). 36-latek wielokrotnie powtarzał, że gra dla tego zespołu jest dla niego teraz priorytetem. Błaszczykowski, jak wiadomo, dowodzi ekstraklasową Wisłą Kraków. 

Zaskakujący kandydaci na wiceprezesa PZPN

Z informacji Sebastiana Staszewskiego wynika, że rozważana jest kandydatura jeszcze jednego wybitnego reprezentanta Polski. Chodzi o Tomasza Wałdocha, który w przeszłości grał dla Jagiellonii Białystok. Obecnie mieszka jednak w Niemczech i z powodzeniem pracuje z młodzieżą w Schalke O4 Gelsenkirchen, w którym przez lata grał w Bundeslidze. 

- W dyskusjach padały przeróżne nazwiska, gdzieś tam przewijał się nawet... Jurek Dudek. Ale dla Kuleszy szkolenie będzie kluczowym odcinkiem. I będzie potrzebował tam człowieka, który będzie ciężko pracował, a nie tylko znanego nazwiska - mówi nam dzień przed wyborami piłkarski działacz. - czytamy w relacji dziennikarza portalu interia.pl.

Źródło: interia.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane