Swiatsportu.pl > Siatkówka > Oto skład Polaków na finałowy pojedynek z Brazylią
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:40

Oto skład Polaków na finałowy pojedynek z Brazylią

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER (15)
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy siatkarze już dziś o godzinie 15:00 zmierzą się w wielkim finale Ligi Narodów z Brazylią. “Biało-Czerwoni” mają okazję do rewanżu za porażkę w fazie zasadniczej turnieju rozgrywanego w Rimini. Na kilka godzin przed meczem wiemy, w jakim składzie Polacy przystąpią do walki o końcowy triumf.

  • Polscy siatkarze już dzisiaj zagrają w finale Ligi Narodów w Rimini

  • “Biało-Czerwoni” zmierzą się z Brazylią, której kilka dni temu ulegli w fazie zasadniczej turnieju 0:3

  • Wiemy, w jakim składzie nasi siatkarze przystąpią do rywalizacji z popularnymi “Canarinhos”

Polscy siatkarze rozegrają dzisiaj najważniejszy mecz od wielu miesięcy. Podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z Brazylią w wielkim finale Ligi Narodów. Wiemy, jaką kadrę na ten mecz wybrał belgijski szkoleniowiec.

Polscy siatkarze stają do walki o triumf w Rimini

Już coraz mniej czasu pozostało do wielkiego finału Ligi Narodów z udziałem reprezentacji Polski. Nasi siatkarze w sobotę nie dali szans Słowenii w półfinale turnieju rozgrywanego w Rimini i wygrali 3:0 (więcej TUTAJ). W niedzielę czeka ich potyczka o triumf z Brazylią.

“Canarinhos” również szybko uporali się wczoraj ze swoimi rywalami. Ekipa z Ameryki Południowej także w trzech setach odprawiła Francję. Polacy staną przed szansą zrewanżowania się Brazylijczykom za porażkę z fazy zasadniczej turnieju (0:3).

Obie drużyny doskonale się znają. W ciągu ostatnich kilkunastu lat spotykały się w finałach najważniejszych imprez siatkarskich. Wystarczy wspomnieć, że Polacy i Brazylijczycy walczyli o złoty medal trzech z czterech ostatnich turniejów o mistrzostwo świata! Dwa z nich zakończyły się triumfem “Biało-Czerwonych”.

W niedzielę nie będzie to miało jednak żadnego znaczenia. Za faworyta uchodzi Brazylia, która w Rimini przegrała tylko dwa razy. Polacy zanotowali o jedną porażkę więcej, a do tego w niedzielę mogą wystąpić w osłabieniu. W sobotę na uraz zaczął bowiem narzekać Jakub Kochanowski (więcej TUTAJ).

Vital Heynen oraz jego asystent Michał Mieszko Gogol zapewniają, że uraz Kochanowskiego nie jest poważny, jednak wciąż nie ma potwierdzenia, że środkowy znajdzie się w kadrze na niedzielny finał. Wiemy natomiast, kogo na pewno możemy się spodziewać na parkiecie.

Kadra Polaków na mecz z Brazylią

Vital Heynen postawi na zawodników, których kilka dni temu wybrał do gry na igrzyskach olimpijskich ( więcej TUTAJ). Finałowy pojedynek z Brazylią to jedna z ostatnich poważnych okazji do przetestowania najmocniejszego składu kadry przed startem w Tokio. 

Heynen wskazał 11 zawodników, którzy są już pewni wyjazdu na igrzyska olimpijskie. Wciąż nie podjął jeszcze decyzji, jeśli chodzi o pozycję libero, więc w kadrze na mecz z Brazylią znajdą się zarówno Damian Wojtaszek, jak i Paweł Zatorski. Dodatkowo kadrę uzupełnią Tomasz Fornal i Norbert Huber, którzy będą pomagać kolegom w przygotowaniach do igrzysk.

Kadra reprezentacji Polski na finał Ligi Narodów:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz.

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek.

Środkowi: Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Piotr Nowakowski.

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka.

Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane