Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Paulo Sousa zostanie zwolniony? Nowy prezes PZPN podjął decyzję
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:59

Paulo Sousa zostanie zwolniony? Nowy prezes PZPN podjął decyzję

Projekt bez tytułu - 2021-07-29T140110.334
DMITRY LOVETSKY/AFP/East News

Cezary Kulesza został w środę nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Krótko po elekcji usłyszał od dziennikarzy pytanie, które najbardziej nurtuje wszystkich kibiców piłki nożnej w naszym kraju. Czy Paulo Sousa zostanie zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski? Nowy prezes PZPN zdecydowanie odpowiedział.

  • Nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej został Cezary Kulesza

  • Kulesza został zapytany przez dziennikarzy, co z dalszą przyszłością Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski

  • Nowy szef PZPN podjął już decyzję. Nie zamierza przynajmniej na razie zwalniać Portugalczyka

Cezary Kulesza został nowym prezesem PZPN. Krótko po ogłoszeniu wyników wyborów miał okazję odpowiedzieć na pytania dziennikarzy. Jedno z nich dotyczyło oczywiście przyszłości Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera “Biało-Czerwonych”.

Cezary Kulesza zdecydował, co z Paulo Sousą

W środę oficjalnie dobiegła końca druga kadencja rządów Zbigniewa Bońka na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Odbyły się wybory, które wyłoniły nowego szefa polskiej piłki. W pojedynku Cezarego Kuleszy z Markiem Koźmińskim lepszy okazał się ten pierwszy (więcej TUTAJ).

Wieloletni prezes Jagiellonii Białystok dosłownie zdeklasował swojego rywala. Kulesza uzyskał aż 92 na 115 możliwych głosów. Koźmińskiego poparły tylko 23 osoby.

Krótko po ogłoszeniu wyników i zakończeniu Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego nowy prezes PZPN miał okazję odpowiedzieć na kilka pytań dziennikarzy. Jedno z nich dotyczyło przyszłości Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

Od wielu tygodni pojawiały się doniesienia, że Portugalczyk może stracić pracę po wyborach nowego prezesa PZPN. Podobno Sousa szukał sobie nawet nowej pracy po blamażu Polaków na Euro 2020 (więcej TUTAJ). Wygląda jednak na to, że na razie 50-latek może spokojnie pracować z naszą kadrą.

- Paulo Sousa jest trenerem, przed nami są trzy kolejne mecze. Dajmy trenerowi, żeby mecze się odbyły. Później będziemy oceniać. Te trzy mecze pokażą, gdzie będziemy. Nie chcę wybiegać do przodu. Bądźmy dobrej nadziei. Trzymam kciuki za trenera i kadrę - powiedział Cezary Kulesza tuż po zakończeniu głosowania.

Nowy prezes PZPN nie zamierza zwalniać Paulo Sousy

Kilka godzin później nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej udzielił dłuższego wywiadu dla “Przeglądu Sportowego”. W nim potwierdził swoje wcześniejsze słowa. Odniósł się także do medialnych spekulacji na temat zwolnienia Paulo Sousy. 

- Kiedy spotkam się z Sousą? Jak najszybciej. To pierwsza rzecz do zrealizowania w roli prezesa. Muszę uspokoić jego ewentualne obawy wobec nieprawdziwych informacji w temacie poszukiwania jego następcy, a także o moich relacjach z nim. Nie wiem, skąd opinie o mojej niechęci do selekcjonera. By właściwie wykonywać swoją pracę, musi mieć zapewniony spokój. A przed nami trzy, bez słowa przesady, kluczowe spotkania w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata - powiedział Kulesza 

Źródło: sport.pl, "Przegląd Sportowy"

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane