Swiatsportu.pl > Siatkówka > Słoweńcy są źli na Vitala Heyenena. Chcą rozbić reprezentację Polski 3:0
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:48

Słoweńcy są źli na Vitala Heyenena. Chcą rozbić reprezentację Polski 3:0

Słowenia na mistrzostwach Europy
cev.eu

Słowenia dziś będzie chciała pokonać reprezentację Polski za wszelką cenę. Świadczą o tym ich słowa, których adresatem jest Vital Heynen: "Jak znajdziecie Vitala, to idźcie i powiedzcie mu, że zlejemy Polskę 3:0". Belg miał zdenerwować ich jedną ze swoich wypowiedzi, stąd taka reakcja. Słoweński dziennikarz powiedział na łamach portalu sport.pl, że siatkarze ze jego kraju są przez naszego selekcjonera "napędzeni".

  • Przedstawiciele słoweńskiej kadry odgrażają się Polakom przed dzisiejszym meczem

  • "Jak znajdziecie Vitala, to idźcie i powiedzcie mu, że zlejemy Polskę 3:0" - mieli powiedzieć Słoweńcy Bostjanowi Rebersakowi

  • Naszym rywalom na dodatek pasuje styl prezentowany przez Biało-Czerwonych, co jeszcze bardziej komplikuje sprawę

Już dziś reprezentacja Polski w siatkówce może zapewnić sobie medal na mistrzostwach Europy. Stanie się tak, jeśli podopieczni Vitala Heynena pokonają Słowenię. Wówczas będą mieli zagwarantowane przynajmniej wicemistrzostwo Starego Kontynentu.

O wygraną będzie bardzo trudno. Nie tylko ze względu na etap turnieju i poziom prezentowany przez rywali, ale również ich mobilizację. Słoweńcy rozsierdzili się słowami Belga, który przed ich ćwierćfinałem powiedział, "że nie wie, kto będzie kolejnym przeciwnikiem jego zespołu".

Słoweńcy potrafią sobie żartować z reprezentacji Polski

Nie jest tajemnicą, że polski zespół po prostu "leży" Słoweńcom w ostatnich latach. To sprawia, iż nasi dzisiejsi rywale podobno potrafią nawet żartować sobie, że "mogą trafić na Polskę, bo będzie to dla nich łatwiejsza ścieżka do finału". Bilans z ostatniej dekady przemawia na ich korzyść, ale w tym roku jest remis.

Najpierw Słowenia pokonała reprezentacją Polski w fazie grupowej Ligi Narodów 3:1, ale w półfinale turnieju lepsi okazali się już Biało-Czerwoni, którzy wygrali 3:0. Dlatego dzisiejsze starcie budzi naprawdę wiele emocji.

Naszych przeciwników miały jednak zdenerwować słowa Vitala Heynena, który tuż po zakończonym meczu Polski z Rosją powiedział, że nie wie, z kim jego zespół zmierzy się w półfinale. To Słoweńcy potraktowali jako zniewagę, a ostatecznie rozprawili się z Czechami 3:0 (więcej tutaj).

"Powiedzcie Vitalowi, że zlejemy Polskę 3:0"

Bostjan Rebersa dziennikarz radia Val 202, był rozmówcą serwisu sport.pl. Na jego łamach opowiedział o sytuacji, w której Słoweńcy chcieli, aby ten przekazał Vitalowi Heynenowi, że Polska przegra z nimi 3:0. - Powiedzieli nam: jak znajdziecie Vitala, to idźcie i powiedzcie mu, że zlejemy Polskę 3:0 - przekazał słoweński dziennikarz sport.pl.

Później jednak nasz selekcjoner mówił, iż oglądał mecze Słoweńców i przyznał, że są oni bardzo groźnym rywalem. Na pewno Heynen nie chciał urazić rywali, a jego słowa zostały po prostu źle odebrane, tym bardziej że wtedy naprawdę nie było wiadomo, z kim Biało-Czerwoni zmierzą się w półfinale, bo Słowenia z Czechami grała dzień później.

- Może to przesadzone słowa, ale faktycznie wydają się nieco napędzeni na ten mecz, także dzięki Heynenowi. Wydaje się, że mają nie zawsze pozytywną relację z Belgiem - dodał Rebersa.

Dziennikarz przyznał również, że styl Polaków pasuje Słoweńcom. Rebersa za mankamenty w naszej grze uważa blok i rzadkie wykorzystywanie środkowych, a to ten drugi element jest właśnie dużym atutem naszych dzisiejszych rywali.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane