Swiatsportu.pl
Słowenia na mistrzostwach Europy

cev.eu

Słoweńcy są źli na Vitala Heyenena. Chcą rozbić reprezentację Polski 3:0

18 Września 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Słowenia dziś będzie chciała pokonać reprezentację Polski za wszelką cenę. Świadczą o tym ich słowa, których adresatem jest Vital Heynen: "Jak znajdziecie Vitala, to idźcie i powiedzcie mu, że zlejemy Polskę 3:0". Belg miał zdenerwować ich jedną ze swoich wypowiedzi, stąd taka reakcja. Słoweński dziennikarz powiedział na łamach portalu sport.pl, że siatkarze ze jego kraju są przez naszego selekcjonera "napędzeni".

  • Przedstawiciele słoweńskiej kadry odgrażają się Polakom przed dzisiejszym meczem

  • "Jak znajdziecie Vitala, to idźcie i powiedzcie mu, że zlejemy Polskę 3:0" - mieli powiedzieć Słoweńcy Bostjanowi Rebersakowi

  • Naszym rywalom na dodatek pasuje styl prezentowany przez Biało-Czerwonych, co jeszcze bardziej komplikuje sprawę

Już dziś reprezentacja Polski w siatkówce może zapewnić sobie medal na mistrzostwach Europy. Stanie się tak, jeśli podopieczni Vitala Heynena pokonają Słowenię. Wówczas będą mieli zagwarantowane przynajmniej wicemistrzostwo Starego Kontynentu.

O wygraną będzie bardzo trudno. Nie tylko ze względu na etap turnieju i poziom prezentowany przez rywali, ale również ich mobilizację. Słoweńcy rozsierdzili się słowami Belga, który przed ich ćwierćfinałem powiedział, "że nie wie, kto będzie kolejnym przeciwnikiem jego zespołu".

Reprezentacja Polski w siatkówce mistrzostwa Europy

O której i gdzie oglądać półfinał mistrzostw Europy z udziałem Polaków?

CZYTAJ DALEJ

Słoweńcy potrafią sobie żartować z reprezentacji Polski

Nie jest tajemnicą, że polski zespół po prostu "leży" Słoweńcom w ostatnich latach. To sprawia, iż nasi dzisiejsi rywale podobno potrafią nawet żartować sobie, że "mogą trafić na Polskę, bo będzie to dla nich łatwiejsza ścieżka do finału". Bilans z ostatniej dekady przemawia na ich korzyść, ale w tym roku jest remis.

Najpierw Słowenia pokonała reprezentacją Polski w fazie grupowej Ligi Narodów 3:1, ale w półfinale turnieju lepsi okazali się już Biało-Czerwoni, którzy wygrali 3:0. Dlatego dzisiejsze starcie budzi naprawdę wiele emocji.

Naszych przeciwników miały jednak zdenerwować słowa Vitala Heynena, który tuż po zakończonym meczu Polski z Rosją powiedział, że nie wie, z kim jego zespół zmierzy się w półfinale. To Słoweńcy potraktowali jako zniewagę, a ostatecznie rozprawili się z Czechami 3:0 (więcej tutaj).

"Powiedzcie Vitalowi, że zlejemy Polskę 3:0"

Bostjan Rebersa dziennikarz radia Val 202, był rozmówcą serwisu sport.pl. Na jego łamach opowiedział o sytuacji, w której Słoweńcy chcieli, aby ten przekazał Vitalowi Heynenowi, że Polska przegra z nimi 3:0.

- Powiedzieli nam: jak znajdziecie Vitala, to idźcie i powiedzcie mu, że zlejemy Polskę 3:0 - przekazał słoweński dziennikarz sport.pl.

Później jednak nasz selekcjoner mówił, iż oglądał mecze Słoweńców i przyznał, że są oni bardzo groźnym rywalem. Na pewno Heynen nie chciał urazić rywali, a jego słowa zostały po prostu źle odebrane, tym bardziej że wtedy naprawdę nie było wiadomo, z kim Biało-Czerwoni zmierzą się w półfinale, bo Słowenia z Czechami grała dzień później.

- Może to przesadzone słowa, ale faktycznie wydają się nieco napędzeni na ten mecz, także dzięki Heynenowi. Wydaje się, że mają nie zawsze pozytywną relację z Belgiem - dodał Rebersa.

Dziennikarz przyznał również, że styl Polaków pasuje Słoweńcom. Rebersa za mankamenty w naszej grze uważa blok i rzadkie wykorzystywanie środkowych, a to ten drugi element jest właśnie dużym atutem naszych dzisiejszych rywali.

To oni przez lata swoimi występami zachwycali Polskich kibiców. Zobaczmy, czy ich pamiętasz.

Pytanie 1 z 7

Przez lata był miał na swoim koncie najwięcej występów jako kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, a wynik ten dopiero niedawno pobił Robert Lewandowski. Oczywiście był to:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: