Swiatsportu.pl > Dynamo Kijów

Dynamo Kijów

Dynamo Kijów – ukraiński klub piłkarski z siedzibą w Kijowie, założony w 1927, najbardziej utytułowana drużyna z tego kraju. Regularny uczestnik Ligi Mistrzów.

Dynamo Kijów w Lidze Mistrzów
19.03.2022 07:57 Liga Mistrzów: Bayern Monachium po trudnym meczu wygrywa z Dynamem Kijów

Bayern Monachium pokonał dziś na wyjeździe Dynamo Kijów. Jedną z bramek dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski. Goście wygrali 2:1 i w drugiej połowie pachniało sensacją. Gospodarze byli bardzo bliscy wyrównania, bo mistrzom Niemiec wcale nie "paliło się" do strzelania kolejnych bramek. Pierwsza połowa w meczu Dynama Kijów z Bayernem Monachium obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń. Spotkanie zostało na chwilę wstrzymane, bo już w 4. minucie na boisko wbiegł kibic. Przepiękną przewrotką popisał się Robert Lewandowski, a zimowa aura dodawała wyjątkowej otoczki rywalizacji.

Gol Roberta Lewandowskiego w Lidze Mistrzów
19.03.2022 07:57 Cudowny gol Roberta Lewandowskiego. Bayern prowadzi do przerwy z Dynamem (WIDEO)

Bayern Monachium gra dziś na wyjeździe z Dynamem Kijów w ramach piątej rundy spotkań Ligi Mistrzów. W zespole gospodarzy na boisku przebywa Tomasz Kędziora, a w ekipie gości Robert Lewandowski. Nasz napastnik popisał się już pięknym golem, a mistrzowie Niemiec prowadzą do przerwy 2:0, bo trafienie zanotował również Kingsley Coman. Bayern Monachium do dzisiejszego spotkania przystąpił poważnie osłabiony. Julian Nagelsmann nie mógł skorzystać aż z ośmiu piłkarzy, a pewne problemy zdrowotne zgłosili również Kingsley Coman oraz Marcel Sabitzer. Francuz wyszedł jednak na mecz z Dynamem Kijów w pierwszym składzie, podobnie jak Robert Lewandowski, który już strzelił cudownego gola. Na boisku obserwujemy również Tomasza Kędziorę.