Swiatsportu.pl > Igrzyska Europejskie

Igrzyska Europejskie

Igrzyska Europejskie - rozgrywane co cztery lata multidyscyplinarne zawody sportowe zarządzane przez Europejski Komitet Olimpijski. Inauguracyjna edycja odbyła się w Baku w 2015 roku. W ich trakcie zawodnicy mogą walczyć o kwalifikacje na letnie igrzyska olimpijske.

Średnia Krokiew
19.03.2022 08:00 Skoki narciarskie znalazły się w programie Igrzysk Europejskich 2023

Skoki narciarskie są jedną z ukochanych dyscyplin Polaków, dlatego z pewnością wielu z nich ucieszy fakt, że w 2023 roku nasz kraj będzie gościł międzynarodową imprezę wysokiej rangi. Polska za dwa lata będzie gospodarzem Igrzysk Europejskich, a w ich programie znalazły się właśnie skoki narciarskie. Na starcie będzie można spodziewać się największych gwiazd.Polska w 2023 roku będzie gospodarzem Igrzysk EuropejskichDo programu imprezy zostały włączone skoki narciarskieRywalizacja skoczków odbędzie się na kompleksie Średniej Krokwi w ZakopanemSkoki narciarskie mają szczególne miejsce w sercach polskich kibiców. Zimą przed telewizorami gromadzą się miliony, aby obserwować poczynania naszych skoczków. Ta dyscyplina przechodzi przez swój złoty czas w historii, jeśli chodzi o Polskę, dlatego cieszy fakt, iż zostanie u nas zorganizowana międzynarodowa impreza. Już w 2019 roku Kraków otrzymał organizację Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Do tej pory ustalano program tych zawodów, a dokładniej dyscypliny, w których będą rywalizowali uczestnicy. Ostatecznie zadecydowano, że skoki narciarskie również pojawią na tych zawodach, co oznacza, iż można spodziewać się na skoczniach w Zakopanem największych gwiazd tego sportu.

Projekt bez tytułu (83)
19.03.2022 07:42 Polska bokserka opowiedziała o swoim dramacie. Nie była na pogrzebie mamy

Igrzyska olimpijskie w Tokio ruszają już w piątek. Na kilkadziesiąt godzin przed startem swoich rywali poznali polscy bokserzy. Marzenia o olimpijskim medalu będzie chciała spełnić m.in. 39-letnia Karolina Koszewska. Reprezentantka Polski opowiedziała o swojej trudnej drodze na igrzyska w Tokio.Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą kolejną szansą na medal dla polskiego boksuW czwartek polscy bokserzy i bokserki poznali rywali turnieju olimpijskiegoBardzo trudną drogę do igrzysk pokonała Karolina KoszewskaIgrzyska olimpijskie od niemal 30 lat nie są szczęśliwe dla Polskiego boksu. W przeszłości ta dyscyplina przyniosła nam 43 medale, ale od igrzysk w 1992 roku, żaden polski bokser nie zdołał stanąć na podium.W tym roku polscy zawodnicy i zawodniczki będą chcieli przerwać złą passę. Do Tokio pojechało czterech zawodników i zawodniczek. O medale igrzysk będą walczyć Sandra Drabik, Karolina Koszewska, Elżbieta Wójcik i Damian Durkacz.