Swiatsportu.pl > Short Track

Short Track

Short track - dyscyplina zimowa, stanowiąca odmianę łyżwiarstwa szybkiego. To jedna z najmłodszych wyczynowych dyscyplin sportów zimowych. Wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Od 1992 roku jest dyscypliną w której rywalizuje się zimowych igrzysk olimpijskich.

Natalia Maliszewska
19.03.2022 07:58 Natalia Maliszewska z pierwszym złotem Pucharu Świata w tym sezonie

Natalia Maliszewska to wielka postać polskich sportów zimowych. Nasza łyżwiarka szybka znów pokazała ogrom swoich możliwości i dała sygnał, że będziemy mogli na nią liczyć podczas zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Polka podczas pierwszych tegorocznych zawodów Pucharu Świata zdobyła złoty medal, mimo bolesnego upadku. Natalia Maliszewska zdobyła złoty medal Pucharu Świata w short tracku na olimpijskim torze w PekiniePolka mimo upadku na drugim wirażu w biegu finałowych odniosła zwycięstwoNasza zawodniczka triumfowała na swoim koronnym dystansie 500 m i pobiła rekord PolskiNatalia Maliszewska jest naszą gwiazdą sportów zimowych. Niemal z każdych zawodów 26-latka urodzona w Białymstoku przywozi medale. Tym razem Polka świetnie rozpoczęła nowy sezon Pucharu Świata. Nasza łyżwiarka szybka już w pierwszych zawodach zdobyła złoty medal na dystansie 500 m i to na olimpijskim torze, gdzie tej zimy powalczy o olimpijski laur, choć bieg finałowy rozpoczął się dla niej fatalnie.