Swiatsportu.pl > Szkocja

Szkocja

zespół piłkarski, biorący udział w imieniu Szkocji w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający brytyjskie obywatelstwo i szkockie pochodzenie

Projekt bez tytułu - 2021-06-22T225904.549
19.03.2022 08:00 Chorwaci pokazali nerwy ze stali w meczu o awans. Klęska Szkotów w Glasgow

Szkocja - Chorwacja meczem, który decydował o awansie do fazy pucharowej Euro 2020. Po wielkiej walce w pierwszej połowie i znakomitym meczu w drugiej Chorwaci wygrali 3:1 i zapewnili sobie awans do 1/8 finału. Szkoci ostatecznie zajęli ostatnie miejsce w grupie D.Szkocja - Chorwacja: Wicemistrzowie świata wygrali 3:1 po fenomenalnym widowisku, szczególnie w drugiej połowieChorwaci dzięki zwycięstwu zapewnili sobie awans do 1/8 finału Euro 2020Szkoci po drugiej porażce na tym turnieju z dorobkiem punktu zajęli ostatnie miejsce w grupie D i pożegnali się z mistrzostwamiMecz Szkocja - Chorwacja decydował o tym, która z tych ekip na pewno pożegna się z Euro 2020. Wyspiarze po dwóch kolejkach zajmowali ostatnie miejsce w grupie, z dorobkiem punktu wywalczonego w meczu z Anglią. Tuż przed nimi byli Chorwaci, którzy przegrali z "Lwami Albionu" 0:1 i zremisowali z naszymi południowymi sąsiadami 1:1.Remis w tym spotkaniu nie dawał nic żadnej z zainteresowanych drużyn. Do awansu obie ekipy potrzebowały zwycięstwa. Selekcjoner Chorwatów zdecydował się na wprowadzenie kilku zmian w wyjściowym składzie. Jednym z beneficjentów zmian był Josip Juranović, zawodnik Legii Warszawa, który zadebiutował na Mistrzostwach Europy.