Swiatsportu.pl > Wisła

Wisła

Wisła - miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim. Znajduje się tam skocznia im. Adama Małysza, gdzie rozgrywane są regularnie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Puchar Świata w Zakopanem
16.06.2022 02:02 PZN zmienił decyzję ws. biletów na Puchar Świata w Wiśle i Zakopanem

PZN po interwencji Biura Rzecznika Praw Obywatelskich zmienił decyzję ws. sprzedaży biletów na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich i Zakopanem. Początkowo nasza federacja zamierzała udostępnić trybuny tylko osobom zaszczepionym przeciw COVID-19. Ostatecznie związek postanowił pójść na ustępstwa. PZN zmienił decyzję ws. sprzedaży biletów na polskie konkursy Pucharu ŚwiataBiuro Rzecznika Praw Obywatelskich wskazało, że federacja mogłaby naruszyć podstawowe prawa i wolność obywateliFederacja znalazła wyjście z tej sytuacji, organizując specjalną strefę dla osób niezaszczepionychTo jednak nie koniec działań BRPO w tej sprawieTegoroczne zawody Pucharu Świata zawitają do Polski w dwukrotnie. Najpierw elita skoków narciarskich przyjedzie w weekend 4-5 grudnia do Wisły, gdzie rywalizacja odbędzie się na skoczni im. Adama Małysza. Drugi raz konkursy zostaną rozegrane już na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, a dokładnie 15 i 16 stycznia. PZN pod wpływem Biura Rzecznika Praw Obywatelskich zmienił decyzję ws. sprzedaży biletów na te zawody.

Skoki Narciarskie Puchar Świata Wisła Reprezentacja Polski
19.03.2022 07:57 Poznaliśmy kadrę Polaków na zawody w Wiśle. Jest długo wyczekiwany debiut

Skoki narciarskie w najbliższy weekend będą miały swoją stolicę w Wiśle. Już w piątek na skocznię Malinkę zawita Puchar Świata. W środę poznaliśmy skład Biało-Czerwonych, którzy będą walczyli o pucharowe punkty. Kadra Polaków liczy 13 zawodników, a wśród nich znalazł się długo wyczekiwany debiutant Jan Habdas.Skoki narciarskie na dobre już weszły w nowy sezon Pucharu Świata. Skoczkowie mają za sobą zawody w rosyjskim Niżnym Tagile, a w ubiegły weekend rywalizowali w fińskiej Ruce. W najbliższych dniach rywalizacja zagości na skocznię Malinkę w Wiśle.

Projekt bez tytułu - 2021-11-07T200444.216
19.03.2022 07:55 Adam Małysz zebrał się na szczere wyznanie. Realnie myślał o zakończeniu kariery

Adam Małysz zapisał się w historii sportu jako jeden z najlepszych skoczków narciarskich w historii dyscypliny. Czterokrotny mistrz świata czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli zdecydował się na zaskakujące wyznanie. "Orzeł z Wisły" wyjawił, że w pewnym momencie jego kariery miał dramatyczną sytuację.Adam Małysz od początku XXI wieku jest jednym z najbardziej znanych Polaków na świecie. Pochodzący z Wisły zawodnik przez ponad dekadę był jednym z najlepszych skoczków narciarskich i na stałe zapisał się w historii dyscypliny.