Swiatsportu.pl
Dariusz Szpakowski komentator TVP

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiemy, dlaczego TVP odsunęła Dariusza Szpakowskiego. "Alergicznie przyjmuje krytykę"

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Dariusz Szpakowski miał skomentować finał Euro 2020, jednak w ostatniej chwili został odsunięty od tego zadania przez szefa TVP Sport Marka Szkolnikowskiego. Sytuacja wywołała burzę w sieci i wśród kibiców. Teraz poznajemy nowe informacje na temat tej decyzji. Ujawnił je w rozmowie z “Faktem” jeden z dziennikarzy TVP.

  • Dariusz Szpakowski w ostatniej chwili został odsunięty od komentowania finału Euro 2020, a jego miejsce zajął Mateusz Borek

  • Kilka dni po decyzji, która oburzyła wielu kibiców w Polsce, dowiedzieliśmy się, co za nią stało

  • Jeden z dziennikarzy TVP postanowił anonimowo ujawnić powód odsunięcia legendy mikrofonu

Dariusz Szpakowski został odsunięty od komentowania finału Euro 2020, a jego miejsce zajął Mateusz Borek. Teraz dowiedzieliśmy się, co stało za taką decyzją. Prawdę ujawnił anonimowo jeden z pracowników TVP.

LAURENCE GRIFFITHSAFPEast News (3)

Anglicy nie mogą pogodzić się z porażką. Chcą powtórzenia finału Euro

CZYTAJ DALEJ

Dariusz Szpakowski odsunięty. Dziennikarz TVP ujawnił dlaczego

Wciąż nie milkną echa decyzji szefa TVP Sport Marka Szkolnikowskiego o odsunięciu Dariusza Szpakowskiego od komentowania finału Euro 2020. Miejsce legendy mikrofonu zajął w ostatniej chwili Mateusz Borek, któremu na Wembley towarzyszył Kazimierz Węgrzyn (więcej TUTAJ).

Pojawiły się doniesienia, że Dariusz Szpakowski ostatnio narzeka na gorsze samopoczucie i dlatego nie zasiądzie do komentowania finału. Mówiło się także, że szef TVP Sport ugiął się pod presją kibiców, którzy domagali się odsunięcia 70-latka od najważniejszego meczu imprezy. Powodem miały być jego liczne pomyłki na antenie w trakcie komentowania (więcej TUTAJ).
Wygląda na to, że faktycznie był to czynnik decydujący. Jeden z dziennikarzy TVP Sport postanowił ujawnić kulisy decyzji Marka Szkolnikowskiego. Zrobił to anonimowo w rozmowie z “Faktem”.

- Szef odsunął Darka po fali hejtu, jaka na niego spadła w internecie. Szkolnikowski alergicznie przyjmuje krytykę. Szkoda, bo Darek to profesjonalista i fantastyczny człowiek - czytamy na łamach dziennika. 

Krytyka dla szefa TVP Sport za decyzję o odsunięciu Szpakowskiego

Działania szefa TVP Sport nie wszystkim się spodobały. Były reprezentant Polski i zawodnik Legii Warszawa Jerzy Podbrożny odniósł się do słów Szkolnikowskiego. Ten podając informację o zmianie na stanowisku komentatora finału Euro nazwał się “kapitanem drużyny TVP Sport”. 

- Nie chciałbym mieć kapitana, który największą gwiazdę przed najważniejszym meczem odsyła do rezerw - powiedział zdecydowanie Podbrożny. 

Finał Euro 2020 zakończył się zwycięstwem Włochów nad Anglią po serii rzutów karnych. Na zakończenie transmisji Mateusz Borek zwrócił się na antenie do Dariusza Szpakowskiego. Komentator okazał starszemu koledze wyrazy uznania (więcej TUTAJ). 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: