Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Kamil Stoch został zapytany o skoki w TVN. Jednoznaczna odpowiedź naszego mistrza
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:57

Kamil Stoch został zapytany o skoki w TVN. Jednoznaczna odpowiedź naszego mistrza

Kamil Stoch
Alex Nicodim via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East N

Kamil Stoch został zapytany przez dziennikarzy portalu Interia o niemal całkowitą utratę praw do transmisji Pucharu Świata przez TVP. W tym sezonie zawody tego cyklu za wyjątkiem konkursów w Wiśle i Zakopanem będą pokazywane na kanałach TVN-u i Eurosportu. Nasz mistrz udzielił wymijającej odpowiedzi.

  • Kamil Stoch został zapytany o "przeniesienie" skoków z TVP do TVN

  • Skoczek nie był skoty do szczegółowego komentarza w tej sprawie

  • - Nie chcę się wypowiadać na ten temat, to jest sprawa niezależna ode mnie - powiedział dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli

Już za dziewięć dni rozpocznie się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dla Polskich kibiców będzie on absolutnie wyjątkowy, ze względu na nietypową sytuację. Tej zimy zawody "pierwszej ligi" skoków będzie można obejrzeć niemal w całości na kanałach TVN.

Wszystko przez nieudzielnie sublicencji na transmisję PŚ TVP przez grupę Discovery TVN (więcej tutaj). Po raz pierwszy od ponad dwóch dekad publiczny nadawca nie będzie pokazywał konkursów tego cyklu, za wyjątkiem zmagań w Wiśle i Zakopanem.

TVN zamierza rozpieścić polskich kibiców skoków narciarskich

Po tym jak TVN zadecydował, że skoki narciarskie będą transmitowane na jego kanałach, wśród kibiców i ekspertów pojawiła się niepewność co do tego, czy stacja zagwarantuje widzom odpowiednią jakość.

Spekulowano, że może TVN będzie pokazywał w swoim otwartym paśmie studio należącego również do grupy Discovery Eurosportu, a zawody będzie komentował dobrze znany widzom tego kanału duet Marek Rudziński i Igor Błachut.

Co do komentarza jeszcze nie wiadomo, jak będzie to wyglądało, choć prawdopodobnie zostanie on powierzony wspominanym komentatorom Eurosportu, natomiast stacja zamierza zagwarantować transmisje i całą jej otoczkę na najwyższym poziomie. Będzie nowoczesne studio, znakomici eksperci, a także trochę nieco lżejszych materiałów. Studio ma prowadzić m.in. Sebastian Szczęsny, dziennikarz, który w zeszłym tygodniu przeniósł się do TVN z TVP (więcej tutaj). Piotr Majchrzak ze Sport.pl kilka dni temu dowiedział się, że TVN-ie szykuje się naprawdę "wypasione ogrywanie skoków" na wzór niemieckiej stacji RTL. Skoki narciarskie mają być pokazywane niczym Formuła 1, która zdaniem wielu jest najlepiej "opakowanym" sportem na świecie.

Kamil Stoch powściągliwie wypowiedział się na temat Pucharu Świata w TVN

Nasz mistrz na łamach portalu Interia niezbyt chciał komentować fakt, iż teraz Puchar Świata niemal w całości będzie pokazywany w TVN-ie.

- Nie chcę się wypowiadać na ten temat, to jest sprawa niezależna ode mnie. Dla mnie jako skoczka najważniejsze jest, że zawody się odbywają, że będziemy mieli okazję rywalizować i że będę miał możliwość robienia tego co uwielbiam, czyli skakania na nartach - powiedział Kamil Stoch.

Trzykrotny mistrz olimpijski przyznał za to, że wykonał kawał dobrej roboty latem, co może oznaczać jego dobrą dyspozycję zimą. Polak, podobnie jak Ryoyu Kobayashi (więcej tutaj), chce rozpocząć sezon z wysokiego c i starać się utrzymywać wysoką formę jak najdłużej.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane