Swiatsportu.pl
Marcin Możdżonek

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Marcin Możdżonek: Najpoważniejszym rywalem dla nas jesteśmy tak naprawdę my sami

23 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Marcin Możdżonek wypowiedział się na łamach WP SportowychFaktów o szansach reprezentacji Polski w siatkówce na igrzyskach olimpijskich. Nasz mistrz świata i Europy pokusił się o bardzo nietypową tezę. Były środkowy stwierdził, że "naszym najpoważniejszym rywalem będziemy my sami", podkreślając, iż mamy najmocniejszy skład w historii.

  • Polscy siatkarza będą chcieli powalczyć o złoty medal na igrzyskach olimpijskich

  • Ich forma z tego sezonu pozwala o myśleć właśnie w takich kategoriach

  • Marcin Możdżonek jednak przestrzega, iż nasza siła może być także naszą zgubą

Tegoroczna Liga Narodów udowodniła, że nasi mistrzowie świata są w stanie sięgnąć po kolejny medal, ten, którego naszym siatkarzom brakuje od igrzysk olimpijskich w Montrealu z 1976 roku, kiedy "Biało-Czerwoni" sięgnęli po złoto, pokonując w finale ZSRR.

Marcin Możdżonek twierdzi, że dysponujemy najsilniejszą kadrą w historii i że to może być zgubą dla naszych zawodników. Z drugiej strony nasz były znakomity środkowy wierzy, iż pompowanie balonika w kraju oraz świadomość o swoich umiejętnościach nie wpłynie na podopiecznych Vitala Heynena, bowiem większość z nich, nawet pomimo młodego wieku jest bardzo doświadczona.

Iga Świątek

Pierwszy mecz Igi Świątek na igrzyskach olimpijskich został przeniesiony

CZYTAJ DALEJ

Marcin Możdżonek zaskakująco o polskich siatkarzach

Mistrz świata z 2014 oraz mistrz Europy z 2009 roku był ostatnio gościem programu "Prosto z igrzysk", który można śledzić w serwisie WP SportoweFakty. Marcin Możdżonek pokusił się w jego trakcie o nietypową tezę.

- Najpoważniejszym rywalem dla nas jest... Polska. Tak naprawdę my sami. Uważam, że mamy najsilniejszy zespół w historii piłki siatkowej i to może być nasze największe zagrożenie, paradoksalnie, ale może tak być - stwierdził były reprezentant Polski.

Możdżonek zwrócił uwagę na bardzo ważną kwestię psychiczną. Aby wygrać, zawodnicy reprezentacji Polski siatkówce muszą być przekonani o swoich umiejętnościach, ale też nie przesadnie, aby z kolei nie podejść do któregoś ze spotkań ze zbyt dużą rezerwą.

Reprezentacja Polski w siatkówce celuje w złoto na igrzyskach olimpijskich

Jeśli podopieczni Vitala Heynena będą odpowiednio nastawieni do wszystkich ze spotkań, to ich gra powinna zostać nagrodzona sukcesem. Marcin Możdżonek wierzy, iż doświadczenie oraz odporność psychiczna, nie powinny być problemem dla "Biało-Czerwonych".

- Z drugiej strony mamy zawodników świadomych i doświadczonych, którzy doskonale zdają sobie sprawę, po co tam są. Ich już nie ruszy balonik, który my tu pompujemy. Oni chcą medalu, oni są na to gotowi - mówił na łamach WP SportowychFaktów 242-krotny reprezentant Polski.

- Dla tych zawodników, którzy celują w złoty medal srebro i brąz mogą być tylko czymś, co pomoże im otrzeć łzy - zakończył nasz były znakomity środkowy.

Oby sprawdziła się ta druga z wersji, o których mówił Możdżonek. Polacy swój pierwszy mecz na igrzyskach olimpijskich w Tokio rozegrają już jutro, czyli 24 lipca o godz. 12:40 czasu polskiego, a ich rywalem będzie Iran.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: