Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski w siatkówce

Pawel Wodzynski/East News

Polscy siatkarze są już w kraju. Na Okęciu przywitały ich rodziny i dziennikarze

4 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Reprezentacja Polski w siatkówce powróciła już do kraju. "Biało-Czerwoni" dziś wylądowali na Okęciu, gdzie przywitały ich rodziny. Niektórzy z zawodników porozmawiali również z dziennikarzami. Ci usłyszeli parę słów od Piotra Nowakowskiego, Aleksandra Śliwki i Wilfredo Leona, za to Michał Kubiak nie dał rady skleić nawet jednego zdania i powiedział jedynie "przepraszam".

  • Nasi siatkarze są już w Polsce

  • Aleksander Śliwka w wywiadzie przyznał, że zawodnicy potrzebują teraz "zresetować głowy"

  • Piotr Nowakowski wypowiedział się w podobnym tonie, mówiąc o "odcięciu igrzysk grubą kreską"

Tuż przed siatkarzami na lotnisku Okęcie w Warszawie wylądował brązowy medalista olimpijski w zapasach Tadeusz Michalik. Oczywiście jego powitanie było bardzo radosne, czego nie można powiedzieć o powrocie graczy Vitala Heynena.

Panowały smutek i ulga, po tym jak nasi zawodnicy wreszcie mogli wpaść sobie w ramiona z najbliższymi. Już wczoraj Fabian Drzyzga mówił, że "chciałby pójść do szatni i zadzwonić do żony". Kilku siatkarzy porozmawiało z dziennikarzami, mówiąc o tym, co działo się po zakończeniu meczu.

Aleksandra Mirosław na igrzyskach olimpijskich

Aleksandra Mirosław była o włos od rekordu świata. W piątek powalczy o medal w Tokio

CZYTAJ DALEJ

Michał Kubiak zdołał powiedzieć jedynie "przepraszam"

Kapitan reprezentacji Polski chciał odpowiedzieć pytania dziennikarzy. Niestety Michał Kubiak wciąż nie był w stanie poradzić sobie z tym, co wydarzyło się w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Tokio i zdołał wydusić tylko "przepraszam".

W nieco lepszej kondycji byli pozostali nasi kadrowicze. Aleksander Śliwka zapowiedział, że Polacy będą chcieli odbić sobie to niepowodzenie na wrześniowych mistrzostwach Europy, których współorganizatorem będzie Polska.

- Będzie jeszcze czas na głębszą analizę, bo przed mistrzostwami Europy będziemy chcieli poprawić swoją grę i wypaść lepiej. Jednak teraz najważniejsze dla nas jest zobaczenie się z bliskimi i to, żeby chociaż trochę zresetować głowy - powiedział przyjmujący.

Smutek Wilfredo Leona i oddzielanie grubą kreską przez Piotra Nowakowskiego

Wilfredo Leon podkreślił za to, że siatkarze reprezentacji Polski nie przemilczeli porażki z Francją. Były rozmowy po porażce, a pierwsze wnioski zostały już wyciągnięte, choć przyjmujący nie zdradził szczegółów.

- Trochę rozmawialiśmy, nie było ciszy. Jesteśmy drużyną i tak przeżywamy ten trudny moment. Pogadaliśmy, co tam się stało i co naszym zdaniem możemy zmienić. A przyczyny porażki? Trzeba je jeszcze przeanalizować. 

Piotr Nowakowski wypowiadał się dosyć podobnym tonie, co Aleksander Śliwka. Nasz siatkarz chciałby oddzielić igrzyska olimpijskie w Tokio grubą kreską i skupić się na przyszłości.

- To, co było, trzeba odciąć grubą kreską i musimy się skupić na kolejnych celach. W igrzyskach nie było nam dane zdobyć medalu, ale jeszcze dużo przed nami. Nie ma co teraz wyciągać wniosków, czy się martwić - przyznał nasz środkowy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: