Swiatsportu.pl
Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki na igrzyskach olimpijskich w Tokio

ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News

Polska awansowała na 19. miejsce w klasyfikacji medalowej IO w Tokio

4 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Ostatnie dwa dni igrzysk olimpijskich w Tokio są wyjątkowo udane dla Polaków. Po rozczarowującym rozpoczęciu olimpiady od kilku dni nasi sportowcy regularnie zdobywają medale. Tych uzbierało się już 10, a po wczorajszym wielkim awansie, dziś przyszedł czas na kolejny. "Biało-Czerwoni" plasują się na 19. pozycji i są już nawet blisko 14. miejsca.

  • Polscy olimpijczycy w Tokio mają na koncie 10 medali

  • Dziś podobnie jak wczoraj nasi sportowcy wywalczyli aż cztery krążki

  • Tylko w ostatnich dwóch dniach polska reprezentacja awansował klas. medalowej aż o 23 pozycje

Poza porażką siatkarzy wczorajszy dzień był jednym z najlepszych w historii polskiego sportu na igrzyskach olimpijskich. "Biało-Czerwoni" sięgnęli bowiem aż po cztery medale. Dziś udało im się powtórzyć ten rewelacyjny wynik.

Jeszcze we wtorek nasi reprezentanci wspięli się aż o 20 miejsc wyżej w klasyfikacji medalowej olimpiady w Tokio. Dziś taki skok nie był już możliwy, ale Polacy także zanotowali awans. Aktualnie potrzebujemy jeszcze tylko dwóch złotych krążków, aby uplasować się na 14. pozycji.

Projekt bez tytułu - 2021-08-04T133144.151

Joanna Fiodorow zakończyła karierę!

CZYTAJ DALEJ

Wspaniały dzień Polaków w Tokio. Znów wzbogaciliśmy się o cztery medale

Po godzinie 8:00 ruszyła rywalizacja żeglarek w klasie 470 w wyścigu medalowym. Wielką szansę na wywalczenie krążki miał polski duet Agnieszka Skrzypulec i Joanna Ogar. Nasze zawodniczki już od kilku dni znajdowały się w strefie medalowej i w decydującym starcie ponownie pokazały się ze znakomitej strony, sięgając po srebro (więcej tutaj).

Kolejnym sportowcem, który nas dziś uszczęśliwił był Patryk Dobek. Nasz biegacz w biegu na 800 m zdobył brązowy medal, o czym informowaliśmy Was tutaj. Jak wielki jest to wyczyn, niech świadczy fakt, iż dla 27-latka jest to pierwszy sezon w karierze na tym dystansie!

Niedługo po godzinie 13:00 ruszył konkurs rzutu młotem, z którym wiązaliśmy wielkie nadzieje. Tym razem, podobnie zresztą jak w przypadku naszych młociarek, "balonik" nie pękł. Wojciech Nowicki został mistrzem olimpijskim, a Paweł Fajdek wzbogacił się o brąz (więcej tutaj). Tym samym nasi młociarze pozwolili reprezentacji Polski "dobić" do liczby 10 medali na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Kolejny awans Polaków w klas. medalowej igrzysk olimpijskich w Tokio

Po kolejnym wspaniałym dniu reprezentacja Polski awansowała z 22. na 19. miejsce. Tak duży skok jak wczoraj, czyli aż o 20 pozycji nie był już możliwy, gdyż w poniedziałek "Biało-Czerwoni" mieli na koncie zaledwie dwa krążki i byli bardzo daleko w klasyfikacji medalowej.

Polacy są bliscy dogonienia Węgier, zajmujących 14. lokatę. Aby tak się stało, nasi sportowcy muszą zdobyć jeszcze dwa złote medale. Jeden złoty krążek wystarczy za to, aby przeskoczyć od dwie pozycje w górę i zepchnąć w tabeli 17. Czechy orz 18. Szwajcarię.

W czołowej trójce nadal wszystko bez zmian. Zestawieniu przewodzą Chiny, przed Stanami Zjednoczonymi i Japonią. Z piątej na szóstą lokatę spadła za to reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, która została wyprzedzona przez Wielką Brytanię, której udało się również wskoczyć przed Australię, na 4. miejsce.

Skrócona klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich w Tokio:

  1. Chiny - 32/22/16 - w sumie 70

  2. Stany Zjednoczone - 25/31/23 - w sumie 79

  3. Japonia - 21/7/12 - w sumie 40

  4. Wielka Brytania - 15/18/15 - w sumie 48

  5. Australia - 15/4/17 - w sumie 36

  6. Rosyjski Komitet Olimpijski - 13/21/18 - w sumie 53

...

19. Polska - 3/3/4 - w sumie 10

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: