Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Zaskakujący skład reprezentacji Polski na mecz z Islandią. Jest dużo zmian
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:38

Zaskakujący skład reprezentacji Polski na mecz z Islandią. Jest dużo zmian

Pilne Świat Sportu
PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Reprezentacja Polski o 18:00 rozpocznie ostatni sprawdzian przed Euro 2020. "Biało-Czerwoni" zmierzą się na stadionie Lecha w Poznaniu z Islandią. Paulo Sousa znów zamieszał składem i wybrał na ten mecz bardzo eksperymentalną jedenastkę. Trudno oprzeć się myślom, że czas na testy już minął i selekcjoner powinien raczej posłać dziś do boju najlepszych piłkarzy.

  • Reprezentacja Polski zagra dziś z Islandią

  • Spotkanie rozpocznie się o 18:00

  • Paulo Sousa ponownie zdecydował się na nietypowy skład

Euro 2020 zbliża się już więcej niż dużymi krokami, a reprezentacja Polski wciąż stanowi poligon doświadczalny. Za kilkadziesiąt minut "Biało-Czerwoni" zagrają towarzysko z Islandią i kiedy można było się spodziewać, że zobaczymy skład, który będzie podstawowym w trakcie turnieju, Paulo Sousa znów postanowił eksperymentować.

Jedenastka wybrana przez naszego selekcjonera na to starcie jest daleka od najmocniejszego zestawienia. Widać, że Portugalczyk znów próbuje sprawdzić w boju jak najwięcej zawodników, ale to rodzi pytanie, kiedy nasi zawodnicy mają wyrobić sobie automatyzmy, skoro kolejne ich spotkanie będzie miało miejsce już podczas mistrzostw Europy?

Problemy kadrowe nie pomogły Paulo Sousie w selekcji

Nie da się ukryć, że Paulo Sousa nie ma łatwo, jako selekcjoner reprezentacji Polski. Portugalczykowi z gry wypadli tacy zawodnicy jak Jacek Góralski, Krystian Bielik i Krzysztof Piątek, wczoraj do grona kontuzjowanych dołączył Arkadiusz Milik.

Na Euro 2020 nasza kadra miała grać dwójką napastników. Z ostatnich treningów wynikało, że Portugalczyk raczej porzuci ten pomysł i będzie próbował ustawiać zespół tylko z Robertem Lewandowskim w pierwszej linii, ale będzie prawdopodobnie inaczej.

Na dzisiejszy mecz z Islandią Sousa desygnował bowiem dwóch snajperów. Obok "Lewego" w pierwszym składzie na boisko wybiegnie Jakub Świerczok, a zatem opiekun naszej kadry tak łatwo nie chce rozstać się ze swoją pierwotną koncepcją i chce sprawdzić, jak będzie wyglądała współpraca tej dwójki.

W takim składzie reprezentacja Polski zagra z Islandią

Tak jak będzie podczas Euro 2020 tak i dzisiaj między słupkami stanie Wojciech Szczęsny. Natomiast przed naszym bramkarzem wybiegną zawodnicy, który nie mogą być pewnie miejsca w składzie podczas turnieju.

Tercet środkowych obrońców stworzą Tomasz Kędziora, Kamil Glik oraz Paweł Dawidowicz. Na wahadłach wystąpią za to Przemysław Frankowski oraz Tymoteusz Puchacz, a raczej żaden z tej dwójki nie będzie członkiem wyjściowej jedenastki na mistrzostwach.

W linii pomocy od pierwszej minuty zobaczymy Grzegorza Krychowiaka, Jakuba Modera oraz Piotra Zieliński. W ataku wystąpią wspomniani Jakub Świerczok oraz Robert Lewandowski.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Islandią:

Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Paweł Dawidowicz – Tymoteusz Puchacz, Grzegorz Krychowiak, Jakub Moder, Przemysław Frankowski, Piotr Zieliński - Robert Lewandowski, Jakub Świerczok W związku ze zbliżającym się turniejem postanowiliśmy przybliżyć Wam sylwetki partnerek piłkarzy reprezentacji Polski. Z naszymi WAGs możecie zapoznać się, klikając w poniższe linki:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane