Swiatsportu.pl > Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik - polski żużlowiec. Dwukrotny indywidualny i drużynowy mistrz świata na żużlu. Kawaler Orderu Odrodzenia Polski. W 2020 roku został wybrany Najlepszym Sportowcem 2019 roku w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego.

19.03.2022 07:59 Bartosz Zmarzlik wygrał GP Szwecji w Mälilli i uświetnił wyjątkowy jubileusz

Bartosz Zmarzlik okazał się najlepszy podczas Grand Prix Szwecji w Mälilli. Polak był bezkonkurencyjny wobec rywali, ale dopiero od półfinałów. Wcześniej miał pewne problemy i niewiele brakowało, aby zabrakło go w walce o podium. W ostatnich dwóch biegach mistrz świata pokazał już wielką klasę, zajmując pierwsze miejsce i koronując niezwykły jubileusz. Bartosz Zmarzlik triumfował podczas GP Szwecji w MälilliPolak miał kłopoty w fazie zasadniczej z wywalczeniem sobie awansu do półfinału W nim podobnie jak i w finale mistrz świata zaprezentował już najlepszą jazdę Zmarzlik tym samym wczoraj uświetnił jubileuszowe 250. Speedway Grand PrixPoczątkowo organizatorzy mieli spore problemy z tym, aby zawody doszły do skutku. W trakcie dnia przez Mälilli przeszły mocne opady deszczu, co sprawiło, iż tor był mocno nasiąknięty, aż zamienił się praktycznie w błoto.Szwedzi potrafili jednak poradzić sobie z przygotowaniem areny do jubileuszowego 250. Speedway Grand Prix, które zainaugurowano w 1995 roku. Dzięki temu swój kolejny triumf w zawodach tej rangi mógł świętować Bartosz Zmarzlik. Mistrz świata przeżył mały rollercoaster, bo jego pierwsze biegi nie były najlepsze, ale kiedy Polak wszedł na najwyższe obroty, nie miał sobie równych.

19.03.2022 07:51 Bartosz Zmarzlik wicemistrzem świata. Polak ustąpił Artiomowi Łagucie

Bartosz Zmarzlik został indywidualnym wicemistrzem świata na żużlu. Polak po dwóch tytułach z rzędu tym razem ustąpił jednemu ze swoich rywali. Mistrzem świata został bowiem Artiom Łaguta. Nasz zawodnik miał niewielkie szanse na zatrzymanie tytułu, bo Rosjanin podczas wcześniejszych startów wypracował sobie wystarczającą przewagę. Dziś na Motoarenie w Toruniu wyłoniono medalistów żużlowych MŚMistrzem globu został Rosjanin Artiom Łaguta, a srebro wywalczył Bartosz Zmarzlik Nasz reprezentant już po raz czwarty rok z rzędu stanął na końcowym podium mistrzostwDziś w Toruniu wyłoniono nowego mistrza świata na żużlu. Przed zmaganiami na Motoarenie Bartosz Zmarzlik nie był bez szans w walce o tytuł, ale były one naprawdę niewielkie. Artiom Łaguta na przestrzeni sezonu zagwarantował sobie dosyć bezpieczną dziewięciopunktową przewagę, ale mimo to Polak przypuścił atak i niewiele zabrakło, aby zakończył się on sukcesem.