Swiatsportu.pl > Belgia

Belgia

państwo federacyjne w zachodniej Europie, w południowych Niderlandach

Projekt bez tytułu (65)
19.03.2022 07:52 Włosi z brązem Ligi Narodów. "Zote" pokolenie Belgów znów bez sukcesu

Belgia nie zdołała odwrócić losów spotkania i przegrała 1:2 z Włochami w meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów. Mistrzowie Europy zaliczyli piorunujący początek drugiej części spotkania, w którym wypracowali sobie dwubramkowe prowadzenie. Dopiero w ostatnich minutach Belgowie zdobyli bramkę kontaktową, ale do wyrównania zabrakło im czasu.Belgia w czwartek w dramatycznych okolicznościach przegrała półfinał Ligi Narodów z Francją. Podopieczni trenera Roberto Martineza prowadzili po pierwszej połowie już 2:0, ale ostatecznie przegrali 2:3. Z kolei Włosi w środowym spotkaniu z Hiszpanią byli drużyną zdecydowanie gorszą, ale w końcówce włączyli się do walki, głównie za sprawą błędów podopiecznych Luisa Enrique.Zaraz po czwartkowym meczu bramkarz Belgów Thibaut Courtois pytał, po co w Lidze Narodów mecz o trzecie miejsce i początkowo kibice, którzy oglądali to spotkanie, mogli sobie zadawać to samo pytanie. W grze obu zespołów brakowało tego polotu, który pokazały zaledwie kilka dni wcześniej w półfinale. Do tego z podobnego założenia najwidoczniej wyszli szkoleniowcy obu zespołów, którzy dali szansę pokazania się kilu rezerwowym zawodnikom.

Projekt bez tytułu (57)
19.03.2022 07:51 Wielkie odrodzenie Francji w meczu z Belgami. "Trójkolorowi" odrobili straty i są w finale Ligi Narodów

Francja drugim finalistą tegorocznej edycji Ligi Narodów. Po kapitalnym spotkaniu mistrzowie świata pokonali Belgów 3:2, choć jeszcze przed przerwą przegrywali 0:2. Bohaterem meczu Theo Hernandez, który strzelił zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry. W niedzielnym finale "Trójkolorowi" zagrają z Hiszpanami.Belgia w czwartek mierzyła się z Francją w drugim półfinale tegorocznej Ligi Narodów. Jednocześnie dla podopiecznych Roberto Martineza była do doskonała okazja do rewanżu za przegrany półfinał mundialu trzy lata temu. Z kolei Francuzi walczyli o poprawę nastrojów. Po Euro 2020 "Trójkolorowi" wygrali tylko jedno spotkanie. We wrześniu pokonali 2:0 Finlandię.

Projekt bez tytułu (1)
19.03.2022 07:40 Szalony mecz Włochów z Belgami w Monachium. Italia w półfinale Euro 2020

Euro 2020 poznało pierwszą parę półfinałową. Do Hiszpanów dołączyli Włosi, którzy pokonali Belgów 2:1. Wielu uważało to spotkanie za przedwczesny finał i faktycznie tak było. Wielkie emocje, piękne bramki. Kolejny fenomenalny mecz na tych mistrzostwach Europy.Euro 2020: Włosi po wielkim widowisku pokonali Belgów 2:1 Fantastyczne emocje w drugim ćwierćfinale tegorocznych mistrzostw Europy Italia o miejsce w finale zmierzy się z Hiszpanami Euro 2020 już piątek była świadkiem meczu godnego finału. Na stadionie w Monachium mierzyli się jedni z faworytów całego turnieju Belgowie i Włosi, którzy tym turniejem wracają na szczyt reprezentacyjnej piłki nożnej.Już od początku spotkania oba zespoły pokazały, że nie zamierzają kalkulować. Obie ekipy dysponują ogromną siłą ognia, co próbowały wykorzystać. Italia chciała zrehabilitować się za słaby mecz przeciwko Austrii w 1/8 finału i od razu przeszła do ataku.

STUART FRANKLINAFPEast News
19.03.2022 07:39 Belgia pokonała walecznych Duńczyków 2:1

Duńczycy w czwartek zrobili wszystko, by sprawić niespodziankę i wygrać z Belgią na cześć Christiana Eriksena, który wciąż przebywa w szpitalu po ataku serca. Choć przez długi czas prowadzili 1:0, musieli uznać wyższość naszpikowanej gwiazdami drużyny "Czerwonych Diabłów". Losy meczu odmienił Kevin De Bruyne, który wszedł na boisko w przerwie meczu.Duńczycy podnieśli się po traumie związanej z dramatem Christiana Eriksena i dzisiaj zmierzyli się w Kopenhadze z Belgią. Choć przez długi czas prowadzili, przegrali ostatecznie 1:2. Bohaterem meczu został Kevin De Bruyne.

Projekt bez tytułu - 2021-06-16T211115.251
19.03.2022 07:39 Lukaku szykuje niespodziankę dla Eriksena. Mecz z Danią zostanie przerwany

Christian Eriksen od czasu zasłabnięcia w sobotnim meczu grupowym Euro 2020 Danii z Finlandią przebywa w szpitalu w Kopenhadze. W najbliższych dniach kolegę z Interu Mediolanu chce odwiedzić Romelu Lukaku. Belg potwierdził, że w czwartkowym meczu z Danią będziemy świadkami wyjątkowego wydarzenia.Christian Eriksen wciąż przebywa w szpitalu po ataku serca, jaki przeszedł w trakcie meczu z FinlandiąDuńczyka w najbliższych dniach chce odwiedzić kolega z klubu Romelu LukakuPiłkarze na chwilę przerwą czwartkowe spotkanie Dania - Belgia, aby oddać hołd Eriksenowi Christian Eriksen w sobotnie popołudnie przeraził kibiców piłki nożnej na całym świecie. 29-letni pomocnik zasłabł na boisku i musiały interweniować służby medyczne. Przez długich 15 minut trwała walka o życie duńskiego zawodnika.Jeszcze na boisku doszło do zatrzymania akcji serca u piłkarza i ratownicy musieli wykonać masaż serca. Ostatecznie piłkarza udało się uratować i przewieźć do szpitala, gdzie przechodzi szczegółowe badania.