Swiatsportu.pl > Iga Świątek

Iga Świątek

Iga Świątek
19.03.2022 07:31 Iga Świątek zagra w Gdyni pokazowy mecz przeciwko czołowemu tenisiście

Iga Świątek pod koniec lipca zagra przeciwko mężczyźnieNasza młoda gwiazda rozegra mecz pokazowy podczas turnieju WTA GdyniaBędzie to jej ostatnie spotkanie przed igrzyskami olimpijskimi w TokioIdze Świątek w tym roku udało się już wygrać jeden turniej rangi WTA. Nasza zawodniczka triumfowała w Adelajdzie i zgarnęła za swoje zwycięstwo całkiem przyzwoitą nagrodę, o czym dokładniej przeczytacie tutaj.Naszą tenisistkę w trakcie nadchodzącego lata czeka również występ na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zanim jednak Polka uda się w podróż do dalekiej Azji, zdąży jeszcze wystąpić w Gdyni i miejmy nadzieję, że przy udziale publiczności. Warszawianka zagra z... mężczyzną w meczu pokazowym podczas turnieju WTA Gdynia.

Iga Świątek
19.03.2022 07:31 Iga Świątek zastanawiała się rok temu, czy nie zakończyć kariery

Iga Świątek wygrała już dwa turnieje w seniorskim tenisiePolka w zeszłym roku triumfowała w French Open, a w tym roku wygrała zawody rangi WTA w AdelajdzieNasza zawodniczka wyznała w rozmowie z serwisem WP SportoweFakty, że była gotowa rzucić tenisIga Świątek bierze teraz udział w mocno obsadzonym turnieju WTA w Madrycie, gdzie już udało się jej odnieść pierwsze zwycięstwo, o którym szerzej pisaliśmy dla Was tutaj. Zawody są dla Polki ważną częścią przygotowań do zaplanowanego na koniec maja French Open, gdzie będzie broniła tytułu sprzed roku.Nasza zawodniczka wspominała niedawno, że czasami jest jej jeszcze trudno zaakceptować rolę faworytki, ale prawdziwy dramat Igi rozegrał się na chwilę przed startem zeszłorocznej edycji turnieju na kortach Rollanda Garrosa, który Świątek ostatecznie... wygrała. Kilkanaście dni przed triumfem 19-latka zastanawiała się, czy tenis jest w ogóle dla niej.

Ashleigh Barty i Iga Świątek
19.03.2022 07:30 Ashleigh Barty biła brawo Idze Świątek po zwycięskim dla niej spotkaniu

Iga Świątek odpadła wczoraj z turnieju WTA 100 w MadryciePolka uległa liderce światowego rankingu Ashleigh Barty 5:7, 4:6Rywalka naszej zawodniczki po zakończeniu spotkania pokazała wielką klasęIga Świątek w tym sezonie potwierdza, że zwycięstwo w zeszłorocznym French Open nie było dziełem przypadku. Polka rzecz jasna przeżywa trudne chwile, choć nie tak jak przed samym Rollandzie Garrosie, o czym dokładnie pisaliśmy dla Was tutaj, ale również odnosi kolejne triumfy, jak choćby wygrana turnieju w Adelajdzie.Nasza młoda tenisistka wczoraj miała jednak wyjątkowo trudne zadanie. Po przeciwległej stronie siatki stanęła bowiem liderka światowego rankingu Ashleigh Barty. Australijka pokonała Świątek 7:5, 6:4, ale gra 19-latki tak jej zaimponowała, że po zakończeniu spotkania zaczęła bić warszawiance brawo.