Swiatsportu.pl > Nokaut

Nokaut

Nokaut - w niektórych sportach walki, takich jak boks, kickboxing, boks tajski, walki na gołe pięści, wyeliminowanie przeciwnika poprzez spowodowanie jego niezdolności do podjęcia dalszej walki w określonym czasie, najczęściej z powodu utraty przytomności, zamroczenia, wyczerpania, bądź kontuzji. Zwykle jest to czas dziesięciu sekund, odliczany przez sędziego ringowego.

Nokaut w walce na gołe pięści
19.03.2022 07:59 Brutalny nokaut w walce na gołe pięści. Zawodnik stracił przytomność (WIDEO)

Walki na gołe pięści budzą skrajne emocje, bowiem są widowiskiem bardzo brutalnym. Przekonali się o tym widzowie ostatnie gali organizacji Bare Knuckle Fighting Championship. Ronnie Rogers został brutalnie znokautowany przez rywala. Polała się krew i zawodnik stracił na chwile przytomność. Do brutalnego nokautu doszło podczas walki na gołe pięści Ronnie Rogers został poważnie powalony przez Bobby'ego Jonesa Kombinacja lewy prosty, prawy sierpowy i podbródkowy doprowadziła do chwilowej utraty przytomności przez RogersaWalki na gołe pięści stają się coraz bardziej popularne. W Polsce są one promowane głównie przez Gromda Fight Club, organizującą gale na terenie naszego kraju. Za Oceanem cieszą się one dużą publicznością już od dłuższego czasu. To właśnie w Stanach Zjednoczonych podczas gali organizowanej przez federację Bare Knuckle Fighting Championship, doszło do bardzo brutalnego nokautu Ronniego Rogersa przez Bobby'ego Jonesa. Wideo z tego zdarzenia wygląda porażająco.

EN 01492768 1461
19.03.2022 07:59 59-letni Evander Holyfield wrócił do ringu i został upokorzony

Evander Holyfield jest kolejnym legendarnym pięściarzem, który po latach zdecydował się wrócić do boksu. Jeden z najlepszych bokserów w historii jednak powinien zostać na emeryturze. 59-latek zanotował kompromitujący występ w pojedynku z zawodnikiem MMA Vitorem Belfortem. W sobotę do ringu po dziesięciu latach przerwy wrócił Evander Holyfield, jeden z najlepszych pięściarzy w historiiByły wielokrotny mistrz świata wagi ciężkiej zmierzył się z zawodnikiem MMA Vitorem BelfortemHolyfield, który za miesiąc skończy 59 lat, został upokorzony przez młodszego rywalaW zgodnej opinii ekspertów i kibiców, legendarny pięściarz skompromitował się tym występemEvander Holyfield po dziesięciu latach od ostatniej walki znów pojawił się w ringu. 59-latek zmierzył się w pokazowej walce z Vitorem Belfortem, wciąż aktywnym zawodnikiem MMA. Legedarany bokser, krótko mówiąc, skompromitował się tym występem.

Boks nokaut
19.03.2022 07:56 Brutalny nokaut podczas gali w Sheffield. Pięściarz padł jak "rażony piorunem" (WIDEO)

Świadkami bardzo brutalnego nokautu byli fani boksu zgromadzeni na trybunach podczas gali w Sheffield. Walką wieczoru był pojedynek o mistrzostwo świata IBF w wadze piórkowej i to właśnie w jego trakcie Kid Galahad padł na deski jak "rażony piorunem" po ciosie Kiko Martineza. Kid Galhad i Kiko Martinez stoczyli wczoraj bój o mistrzostwo świata IBF w wadze piórkowej W szóstej rundzie ich pojedynku doszło do dramatycznie wyglądającego nokautu Martinez trafił rywala tak mocno i precyzyjnie, że sędzia natychmiast musiał przerwać starcieW sportach walki nierzadko dochodzi do brutalnych nokautów. Tak też było podczas wczorajszej gali w Sheffield i to w pojedynku o mistrzostwo świata IBF w wadze piórkowej. Nagranie tego starcia, ze wydarzenia transmitowanego przez platformę DAZN od kilkunastu godzin podbija internet.

waluś
19.03.2022 07:54 Pilne oświadczenie w sprawie "Walusia". Federacja odpiera zarzuty

Artur “Waluś” Walczak nadal znajduje się w szpitalu w stanie ciężkim po walce na gali Punchdown 5, która odbyła się w piątek. W mediach pojawiło się wiele informacji, że gala nie była odpowiednio zabezpieczona, jeśli chodzi o opiekę medyczną, a na miejscu rzekomo nie była obecna karetka pogotowia. Organizatorzy gali wydali w poniedziałek specjalne oświadczenie, w którym odpowiedzieli na zarzuty. Artur "Waluś" Walczak nadal znajduje się w stanie ciężkim po nokaucie na gali Punchdown 5W poniedziałek organizatorzy gali zdecydowali się wydać oświadczenie na temat dramatycznego wydarzeniaW specjalnym komunikacie odparli oni zarzuty o nienależyte zabezpieczenie wydarzenia, jeśli chodzi i opiekę medycznąArtur ‘Waluś” Walczak po walce podczas piątkowej gali Punchdown 5 trafił do szpitala w stanie krytycznym. U zawodnika stwierdzono uszkodzenie mózgu. Pojawiły się zarzuty pod adresem organizatorów o nienależyte zabezpieczenie wydarzenia, jeśli chodzi o opiekę medyczną. W poniedziałek federacja wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.