Swiatsportu.pl > Union Berlin

Union Berlin

Union Berlin - niemiecki klub piłkarski występujący w Bundeslidze

Jerzy Dudek
19.03.2022 07:57 Jerzy Dudek o Tymoteuszu Puchaczu. „Nie ma w tym przypadku, że nie gra w lidze”

Tymoteusz Puchacz dołączył latem tego roku do Unionu Berlin. Mimo upływu czasu piłkarzowi reprezentacji Polski nie udało się zadebiutować w Bundeslidze. Jerzy Dudek na łamach "Przeglądu Sportowego" napisał, że nie jest zdziwiony tym faktem i zalecił "Puszce" trening na boisku, zamiast ćwiczeń na siłowni. Tymoteusz Puchacz w ostatnich miesiącach jest podstawowym piłkarzem reprezentacji Polski Były gracz Lecha Poznań nie może tym samym pochwalić się w przypadku jego pozycji w Unionie Berlin"Puszka" jeszcze nie zadebiutował w Bundeslidze, co stanowczo skomentował Jerzy DudekW trakcie letniego okna transferowego Union Berlin wykupił Tymoteusza Puchacza za kwotę 2,5 mln euro. Można było się spodziewać, że obrońca będzie potrzebował dłuższego czasu na aklimatyzację i zderzenie się z wyższym poziomem niż w Polsce, ale trudno było przypuszczać, iż nie uda mu się rozegrać choćby minuty w Bundeslidze do połowy listopada. Ten stan może jednak potrwać jeszcze dłużej, mimo że piłkarz ciężko pracuje na uznanie swojego trenera.

Robert Lewandowski Bayern Monachium
19.03.2022 07:54 Dwa gole Roberta Lewandowskiego do przerwy w meczu z Unionem Berlin

Bayern Monachium do przerwy prowadzi 3:1 w meczu wyjazdowym z Unionem Berlin rozgrywanym w ramach 10. kolejki Bundesligi. Dwa gole do przerwy strzelił znakomicie dysponowany Robert Lewandowski, który pobił swój kolejny rekord. Gospodarze mogli przegrywać już tylko jedną bramką, ale trafienie odebrała im decyzja arbitra.