Swiatsportu.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Vital Heynen zareagował na zwycięstwo Francuzów w Tokio. Wymowny komentarz

17 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Vital Heynen zareagował na finalne rozstrzygnięcia turnieju olimpijskiego siatkarzy w Tokio. W sobotnim finale Francuzi pokonali po tie-breaku Rosjan 3:2. Selekcjoner reprezentacji Polski postanowił pogratulować zwycięzcom, którzy w ćwierćfinale wyeliminowali z walki o medal jego podopiecznych. Belg zachował się z wielką klasą.

  • Francuscy siatkarze zwyciężyli w turnieju olimpijskim w Tokio po zwycięstwie nad ROC 3:2

  • Na zwycięstwo 'Trójkolorowych" zareagował Vital Heynen, który zamieścił wymowny wpis na Twitterze

  • Selekcjoner Polaków docenił klasę Francuzów, którzy po drodze do finału wyeliminowali właśnie "Biało-Czerwonych"

Vital Heynen pogratulował nowym mistrzom olimpijskim. Opiekun polskich siatkarzy docenia klasę Francuzów, którzy w ćwierćfinale wygrali z nami, a dzisiaj wywalczyli złoty medal igrzysk. - Zasłużone złoto - podsumował Heynen. 

Vital Heynen skomentował złoty medal Francuzów w Tokio

W sobotę poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w turnieju olimpijskim siatkarzy. W wielkim finale zmierzyły się Francja oraz drużyna Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Obie drużyny stoczyły pasjonujący pojedynek o złoto.

Choć Francuzi prowadzili już 2:0 w setach, pozwolili zawodnikom z Rosji odrobić stratę. Do wyłonienia nowego mistrza olimpijskiego potrzebny był tie-break. W nim próbę nerwów wygrali właśnie ‘Trójkolorowi”, którzy popełnili mniej błędów (więcej TUTAJ ).

Zwycięstwo Francuzów może być pocieszające dla polskich kibiców. To właśnie ta drużyna wyeliminowała Polskę na etapie ćwierćfinału (więcej TUTAJ ). Wynik “Biało-Czerwonych” uznano za rozczarowanie, jednak przegrana z mistrzem olimpijskim to żaden wstyd.

Z takiego założenia wychodzi także Vital Heynen. Selekcjoner reprezentacji Polski zdążył już zareagować na rozstrzygnięcie turnieju w Tokio. Belg pogratulował Francuzom i odniósł się do meczu Polaków z “Trójkolorowymi”.

- Gratuluję Francji pod wodzą ich fantastycznego trenera Laurenta Tillie. Przegraliśmy z mistrzem olimpijskim. Grali coraz lepiej, absolutnie zasłużone złoto - napisał na Twitterze Heynen.

Co dalej z Vitalem Heynenem?

W ostatnich dniach w Polsce sporo mówi się na temat Vitala Heynena. Wśród kibiców i ekspertów trwa dyskusja na temat przyszłości Belga na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Pojawiają się głosy, że może on wkrótce zakończyć pracę z naszymi siatkarzami.

Włoski dziennikarz Gian Luca Pasani uważa, że Heynen wkrótce faktycznie odejdzie z polskiej kadry. Jako kandydata na jego następcę wskazał Andreę Anastasiego, który w latach 2011-2013 już prowadził “Biało-Czerwonych” (więcej TUTAJ ).

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Tagi:

Podobne artykuły

Siatkówka

Zmarł Teofil Czerwiński, legendarny siatkarski szkoleniowiec
Czytaj więcej >

Siatkówka

Siatkarze klubu PlusLigi odwiedzili areszt
Czytaj więcej >

Siatkówka

Serbki za mocne dla Polek. Porażka naszych siatkarek w Lidze Narodów
Czytaj więcej >

Siatkówka

Piotr Nowakowski wyznał, że choruje na cieliakię
Czytaj więcej >

Siatkówka

Piotr Gruszka wraca na ławkę trenerską. Poprowadzi Exact Systems Norwida Częstochowa
Czytaj więcej >

Siatkówka

Michał Kubiak opowiedział o sytuacji w kadrze i przygotowaniach do igrzysk olimpijskich
Czytaj więcej >
Mateusz Dziubiński

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]