Swiatsportu.pl > Zasady Piłki Ręcznej

Zasady Piłki Ręcznej

Zasady piłki ręcznej dotyczą jednego z najpopularniejszych w Polsce sportów drużynowych. Nie są zbyt skomplikowane.

Piłka ręczna
15.06.2022 02:02 Czy w piłce ręcznej może być remis?

Kibice uwielbiają rozstrzygnięcia. W siatkówce, czy tenisie ziemnym nie ma możliwości, aby spotkanie zakończyło się remisem, no chyba że jest to tylko gra treningowa.Inaczej wygląda to przypadku piłki nożnej, gdzie do remisu może dojść nie tylko w spotkaniach ligowych, ale również pucharowych. A jak jest z wynikami w szczypiorniaku? Czy w piłce ręcznej może być remis?

Piłka ręczna
13.06.2022 02:02 Czy w piłce ręcznej są rzuty karne?

Rzut karny to jeszcze nie gol, podkreślają kibice piłki nożnej. Choć w tej dziedzinie są wybitni specjaliści, tacy jak Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo, to nie wszyscy piłkarze potrafią „11” zamienić na bramkę.Wyłączając z tego grona wspomnianych wyżej ekspertów i patrząc kompleksowo, niezależnie od dyscypliny, można stwierdzić, że rzuty karne, to jednak loteria. Czy podobnie jest w przypadku piłki ręcznej?

Bramkarz piłki ręcznej
19.03.2022 07:36 Czy w piłce ręcznej bramkarz może zdobyć bramkę?

Piłka ręczna w naszym kraju cieszy się niemałym zainteresowaniem. Potwierdzeniem tego może być sytuacja z ostatnich mistrzostw świata rozgrywanych w Egipcie. Telewizja Polska początkowo nie wykupiła praw do transmitowania turnieju, co spotkało się z bardzo krytyczną oceną kibiców.Mecze Polaków można było oglądać w serwisie YouTube, a po długich i trudnych negocjacjach, publiczny nadawca nabył prawa transmisyjne dopiero od drugiej fazy rozgrywek. Oburzenie fanów dobitnie pokazuje, jak ważny jest to sport dla kibiców znad Wisły. Jednak jeśli chodzi i zasady gry, to pewna część widzów wciąć ma kilka pytań związanych m.in. z grą bramkarza.

Piłka ręczna
19.03.2022 07:36 Czy w piłce ręcznej można kozłować piłkę oburącz?

Piłka ręczna to jeden z najpopularniejszych sportów drużynowych w naszym kraju, zwłaszcza pod względem oglądalności. Jednak nadal jej zasady regulamin nadal budzi wątpliwości.Nic dziwnego, bowiem zasady piłki ręcznej są dosyć obszerne. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to dotyczące kozłowania, a mianowicie, czy szczypiorniści mogą kozłować oburącz?

Bramkarz piłki ręcznej
19.03.2022 07:36 Czy w piłce ręcznej można podać do bramkarza?

Piłka ręczna w naszym kraju cieszy się niemałym zainteresowaniem. Potwierdzeniem tego może być sytuacja z ostatnich mistrzostw świata. Telewizja Polska początkowo nie wykupiła praw do transmitowania turnieju, co spotkało się z bardzo krytyczną oceną kibiców.Mecze Polaków można było oglądać w serwisie YouTube, a po długich i trudnych negocjacjach, publiczny nadawca nabył prawa transmisyjne dopiero od drugiej fazy rozgrywek. Oburzenie fanów dobitnie pokazuje, jak ważny jest to sport dla kibiców znad Wisły. Jednak jeśli chodzi i zasady gry, to pewna część widzów wciąć ma kilka pytań związanych m.in. z grą bramkarza.

Piłka ręczna
19.03.2022 07:36 Czy w piłce ręcznej można zdobyć bramkę z autu?

Piłka ręczna jest dyscypliną bardzo dynamiczną. Na parkiecie dzieje się dużo i w pewnym momencie widzowie mogą niekiedy się pogubić, bowiem kwestią ułamków sekund jest przejście od bramki do bramki.Dlatego też niekiedy trudno nauczyć się zasad piłki ręczne poprzez wyłączne jej oglądanie, a jednym z zadawanych pytań jest to o możliwość bezpośredniego zdobycia bramki z autu.

Piłka ręczna
19.03.2022 07:36 Czy w piłce ręcznej występuje spalony?

Piłka ręczna to stosunkowo złożona dyscyplina w kwestii regulaminu. Nic więc dziwnego, że można się pogubić.Nie inaczej jest w przypadku piłki nożnej, choć tam przepis dotyczący spalonego potrafią objaśnić nie tylko najwięksi fani tego sportu, ale również osoby, które mniej regularnie oglądają mecze.Czy oprócz zdobywania bramek, obie te dyscypliny łączy również przepis dotyczący spalonego?