Swiatsportu.pl > Vital Heynen

Vital Heynen

Projekt bez tytułu - 2021-06-23T141503.143
19.03.2022 07:39 Słoweńcy półfinałowym rywalem Polaków w Lidze Narodów? To koszmar Heynena

Polscy siatkarze są już pewni miejsca w Final Four siatkarskiej Ligi Narodów. W ostatniej kolejce fazy zasadniczej Biało-Czerwoni zmierzą się z walczącą o awans Francją. W półfinale na podopiecznych Vitala Heynena mogą czekać Słoweńcy, którzy są jednym z koszmarów belgijskiego szkoleniowca.Liga Narodów: Polacy dzisiaj poznają swojego półfinałowego rywalaObecnie wszystko wskazuje na to, że będzie nim SłoweniaBiało-Czerwoni pod wodzą Vitala Heynena mają regularne problemy z tym rywalemLiga Narodów w siatkówce mężczyzn zbliża się do zakończenia fazy zasadniczej. Dzisiaj poznamy komplet zespołów, które zagrają w sobotnim półfinale. Obecnie pewni miejsca w czwórce są jedynie Polacy oraz Brazylijczycy.W środę Biało-Czerowni w swoim ostatnim meczu zmierzą się z czwartymi Francuzami, którzy jeszcze nie mogą być pewni awansu do Final Four. Aby zapewnić sobie awans, muszą pokonać Biało-Czerwonych, albo czekać na pozytywne rozstrzygnięcia w innych grupach.

Mecz reprezentacji Polski i Brazylii
19.03.2022 07:39 Polacy liderami w tabeli Ligi Narodów. Tylko jedna drużyna jest blisko naszych siatkarzy

Reprezentacja Polski w siatkówce odniosła dziś kolejne zwycięstwo w Lidze Narodów. "Biało-Czerwoni" po niezbyt widowiskowym i przekonującym meczu pokonali Iran 3:0. Dzięki temu podopieczni Vitala Heynena awansowali na pierwsze miejsce w Lidze Narodów, ale tuż za ich plecami znajduje się zespół Brazylia, która do samego końca będzie walczyła o zwycięstwo. Polscy siatkarze znaleźli się na prowadzeniu w Lidze NarodówGra o zwycięstwo w fazie grupowej będzie jednak toczyła się samego końca.Równie mocną chrapkę na pierwsze miejsce mają także BrazylijczycyPolscy siatkarzy pokonali dziś Iran, o czym szerzej pisaliśmy dla Was tutaj. Mecz nie był zachwycający, ale to zapewne głównie ze względu na to, że "Biało-Czerwoni" są już pewni gry w final four Ligi Narodów. Podobnie jak nasza kadra, tak i Brazylijczycy będą chcieli powalczyć o zwycięstwo nie tylko w fazie grupowej turnieju, ale przede wszystkim w finale rozgrywek. Na razie trwa zacięta rywalizacja o pozycję lidera w pierwszej fazie LN, gdzie Polacy mają minimalną przewagę nad "Canarinhos".

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERvh1
19.03.2022 07:39 Vital Heynen ogłosił skład na Argentynę, zabraknie naszego lidera

Polscy siatkarze w poniedziałek wracają do gry w Lidze Narodów. Naszym reprezentantom pozostały do rozegrania już tylko trzy mecze w fazie grupowej. Dzisiaj podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z Argentyną, a selekcjoner ogłosił już skład, w jakim zespół przystąpi do meczu. Na boisku nie zobaczymy dziś m.in. Wilfredo Leona.W poniedziałek polscy siatkarze wracają do rywalizacji w Lidze NarodówTym razem “Biało-Czerwoni” zmierzą się w Rimini z reprezentacją ArgentynyTrener Vital Heynen ogłosił nazwiska siatkarzy, którzy znaleźli się w kadrze na to spotkanieNa parkiecie tym razem zabraknie m.in. gwiazdy i lidera polskiej drużyny Wilfredo LeonaPolscy siatkarze wracają do rywalizacji w Lidze Narodów. W poniedziałek “Biało-Czerwoni” zagrają z Argentyną. Vital Heynen ogłosił skład, w jakim nasza drużyna przystąpi do tego spotkania.

Reprezentacja Polski w siatkówce
19.03.2022 07:39 Znamy skład reprezentacji Polski na dzisiejszy mecz z Niemcami

Reprezentacja Polski w siatkówce już dziś zmierzy się z Niemcami w kolejnym meczu w ramach Ligi Narodów. "Biało-Czerwoni" są oczywiście faworytami tego spotkania, a Vital Heynen podzielił się już kadrą, którą wybrał na to starcie. Dla kibiców z pewnością dobrą informacją są powroty Michała Kubiaka i Bartosza Kurka. Polscy siatkarze zagrają dziś z NiemcamiSpotkanie "Biało-Czerwonych" rozpocznie się o godzinie 21:00Do kadry meczowej naszego zespołu powrócili m.in. Michał Kubiak i Bartosz KurekReprezentacja Polski w siatkówce pewnie pokonała wczoraj Japonię, o czym dokładnie pisaliśmy dla Was tutaj. Dziś naszym zawodnikom przyjdzie się zmierzyć z jeszcze niżej uplasowanym w tabeli Ligi Narodów, którym są Niemcy. Vital Heynen odsłonił karty przed tym spotkaniem, podając skład, w którym rzecz jasna nie ma ponownie Damiana Wojtaszka, który doczekał się drugiego syna. W składzie znaleźli się za to tacy zawodnicy, jak Michał Kubiak, Bartosz Kurek i Wilfredo Leon.

Damian Wojtaszek i kapitan reprezentacji Polski w siatkówce
19.03.2022 07:39 Vital Heynen wybrał kadrę na mecz Polaków z Japonią

Reprezentacja Polski w siatkówce już dziś zagra kolejny mecz w ramach Ligi Narodów. Rywalami "Biało-Czerwonych" będą Japończycy. Vital Heyenen odsłonił karty przed tym spotkaniem i na parkiecie nie zobaczymy trzech gwiazd naszej kadry. Ponadto do kraju z Włoch powrócił już Damian Wojtaszek, czyli drugi z naszych libero. Reprezentacja Polski w siatkówce dziś o 15:00 zagra z Japonią W kadrze na to spotkanie nie znalazł się m.in. Michał KubiakNa parkiecie nie zobaczymy także Damiana Wojtaszka, który wrócił do PolskiPo wspaniałym zwycięstwie polskich siatkarzy z Kanadą dziś liczymy na powtórkę. O godzinie 15:00 podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z Japonią. Nasz selekcjoner cały czas rotuje składem i dziś dał odpocząć kilku swoim asom. Ponadto do kraju powrócił jeden z dwóch naszych libero, czyli Damian Wojtaszek. Siatkarz opuścił "bańkę" w Rimini po to, aby zobaczyć swojego nowo narodzonego syna. Dlatego w najbliższych meczach koledzy będą musieli radzić sobie bez niego i być może będzie tak już do samego końca Ligi Narodów.

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER (5)
19.03.2022 07:39 Polacy pokonali Kanadę 3:0 w Lidze Narodów

Polscy siatkarze po trzydniowym odpoczynku wrócili do rywalizacji w Lidze Narodów. Podopieczni Vitala Heynena zmierzyli się z jedną z najsłabszych drużyn turnieju rozgrywanego w Rimini, Kanadą. "Biało-Czerwoni" bez większych problemów uporali się z rywalami i zwyciężyli 3:0.Polscy siatkarze odnieśli kolejne zwycięstwo w Lidze Narodów w Rimini. Tym razem nasi reprezentanci okazali się lepsi od Kanadyjczyków. Polacy wygrali 3:0 i zanotowali tym samym już ósmy triumf w rozgrywkach.

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERvh
19.03.2022 07:39 Vital Heynen ogłosił skład na mecz z Kanadą

Polscy siatkarze już dzisiaj rozegrają kolejny mecz w ramach Ligi Narodów w Rimini. “Biało-Czerwoni” tym razem zmierzą się z Kanadą. Vital Heynen ogłosił już nazwiska zawodników, którzy znaleźli się w kadrze na to spotkanie. Polska zagra w innym składzie, niż w przegranym meczu z Brazylią.Polscy siatkarze we wtorek rozegrają kolejne spotkanie w Lidze Narodów w Rimini“Biało-Czerwoni” zmierzą się z Kanadą, jedną z najsłabszych ekip turniejuTrener Vital Heynen ogłosił skład, w jakim Polacy wyjdą na ten mecz. Znów dokonał kilku zmian względem ostatniego spotkania Polscy siatkarze wracają do gry w Lidze Narodów po trzydniowej przerwie. Trener Vital Heynen ogłosił kadrę na wtorkowy mecz z Kanadą. Po raz kolejny zdecydował się na dokonanie kilku zmian.

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERvh2
19.03.2022 07:38 Vital Heynen podał skład na mecz z Holandią

Vital Heynen ogłosił skład, w jakim reprezentanci Polski przystąpią do kolejnego meczu Ligi Narodów. W czwartek “Biało-Czerwoni” zmierzą się z Holandią. W składzie naszej kadry ponownie doszło do kilku zmian. Na parkiecie tym razem obejrzymy m.in. Bartosza Kurka, a zabraknie Wilfredo Leona.Polscy siatkarze w czwartek rozegrają kolejne spotkanie w ramach Ligi Narodów w RiminiPo zwycięstwie 3:0 nad Bułgarią, przyszedł czas na starcie z reprezentacją HolandiiVital Heynen po raz kolejny dokonał kilku istotnych zmian w składzie “Biało-Czerwonych”Vital Heynen podał skład reprezentacji Polski na mecz Ligi Narodów z Holandią. Selekcjoner ponownie mocno namieszał w porównaniu do ostatniego meczu. Do składu wracają m.in. Michał Kubiak i Bartosz Kurek.

Reprezentacja Polski w siatkówce
19.03.2022 07:38 Dwie gwiazdy reprezentacji Polski nie zagrają z Bułgarią

Reprezentacja Polski w siatkówce zagra dziś z Bułgarią w ramach Ligi Narodów. Nasi siatkarze będą faworytami spotkania z nadspodziewanie słabo prezentującym się rywalem. Pewnie dlatego Vital Heynen pozwolił odpocząć niektórym swoim zawodnikom i zadecydował, że dwie wielkie gwiazdy naszej kadry, nie pojawią się wieczorem na parkiecie. Polscy siatkarze zmierzą się dziś z Bułgarią Vital Heynen nie uwzględnił w kadrze na to spotkanie dwóch ważnych zawodników Selekcjoner postanowił dać odpocząć m.in. Michałowi Kubiakowi i Bartoszowi Kurkowi Reprezentacja Polski w siatkówce znakomicie poczyna sobie w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Podopieczni Vitala Heynena rozegrali do tej pory sześć spotkań, w których odnieśli pięć zwycięstw. To pozwala im zajmować wysokie miejsce w tabeli, o czym dokładnie pisaliśmy dla Was tutaj. Dziś podopiecznych Vitala Heynena czeka mecz z Bułgarami. Przeciwnik ten zawsze stanowił duże wyzwanie dla naszych siatkarzy, ale w tej edycji nasi najbliżsi rywale radzą sobie zdecydowanie poniżej oczekiwań. Może właśnie dlatego Vital Heynen postanowił dać odpocząć Bartoszowi Kurkowi, a nawet Michałowi Kubiakowi i kilku innym zawodnikom.

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERrpr
19.03.2022 07:38 Tak wygląda sytuacja Polaków w tabeli Ligi Narodów

Reprezentacja Polski siatkarzy idzie jak burza w rozgrywkach Ligi Narodów. W sobotę podopieczni Vitala Heynena nie dali szans Rosjanom. “Biało-Czerwoni” zwyciężyli 3:1 i tym samym zanotowali już piąte zwycięstwo w turnieju. Dzięki tej wygranej awansowali także na pozycję lidera tabeli rozgrywek.Polscy siatkarze pokonali w sobotę Rosję w szóstej kolejce Ligi Narodów 3:1Dzięki tej wygranej podopieczni Vitala Heynena awansowali w tabeli turnieju“Biało-Czerwoni” zostali nowymi liderami rozgrywek i wyprzedzili m.in. Brazylię oraz FrancjęReprezentacja Polski siatkarzy zanotowała awans w tabeli Ligi Narodów. Polacy zostali nowymi liderami po pokonaniu Rosji 3:1. Nasza drużyna jest lepsza nawet od słynnych “Canarinhos”, czyli reprezentantów Brazylii.

Vital Heynen selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce
19.03.2022 07:38 Vital Heynen rotuje składem. Tak zagramy ze Stanami Zjednoczonymi

Reprezentacja Polski w siatkówce już dziś zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi. Nie ulega wątpliwości, że "Biało-Czerwonych" czeka bardzo ciężka przeprawa. Mimo to Vital Heynen pozostaje wierny swojemu planowi przygotowań do igrzysk olimpijskich i znów postanowił zamieszać składem. Na parkiecie nie zobaczymy m.in. Piotra Nowakowskiego. Polscy siatkarze zmierzą się dzisiaj ze Stanami Zjednoczonymi Vital Heynen powołał na tę spotkanie jeszcze inną kadrę, niż w poprzednich meczachWolne otrzymali m.in. Piotr Nowakowski i Łukasz KaczmarekReprezentację Polski w siatkówce czeka dziś duże wyzwanie. Nasi zawodnicy w ramach kolejnego spotkania Ligi Narodów zagrają ze Stanami Zjednoczonymi. Kibice powinni być przygotowani na bardzo trudne starcie, oczywiście podobnie jak gracze. Vital Heynen zapowiedział, że tegoroczna edycja tego turnieju będzie głównie formą przygotowań do igrzysk olimpijskich w Tokio, które rozpoczną się już pod koniec lipca. Selekcjoner pozostaje wierny swojej koncepcji i dziś znów zamieszał kadrą na mecz z USA.

Projekt bez tytułu - 2021-06-03T193827.426
19.03.2022 07:38 Koncertowa gra Polaków. Zupełnie rozbili Australię i wygrali 3:0

Liga Narodów siatkarzy wróciła po krótkiej przerwie. Polska w czwartek zmierzyła się z Australią. Biało-Czerwoni w koncertowym stylu rozbili zdecydowanie niżej notowanego rywala, który nie miał żadnych szans. Vital Heynen po raz kolejny w tej edycji zdecydował się wystawić inny zespół.Liga Narodów siatkarzy: Polacy pokonali Australię 3:0Biało-Czerwoni po raz kolejny pokazali, że są w niesamowitej formieTo trzecie zwycięstwo naszych siatkarzy w tegorocznej Lidze NarodówLiga Narodów po kilku dniach w rywalizacji kobiet, wróciła do turnieju mężczyzn. Po trzech dniach przerwy Polacy zmierzyli się ze zdecydowanie niżej notowaną Australią, która wygrała z naszymi zawodnikami tylko jedno oficjalne spotkanie w historii. Biało-Czerwoni przystępowali do tego spotkania podrażnieni niedzielną porażką 1:3 ze Słowenią. Po raz kolejny w tej edycji trener Vital Heynen zdecydował się wystawić zupełnie inny skład. W wyjściowej szóstce zabrakło m.in. Bartosza Kurka i Wilfredo Leona, a ich miejsce zajęli Łukasz Kaczmarek i Kamil Semeniuk.

Vital Heynen - trener reprezentacji Polski w siatkówce
19.03.2022 07:38 Wpadka Vitala Heynena. Selekcjoner nie wiedział, że jest nagrywany i powiedział nieco za dużo

Vital Heynen jest bardzo ciekawym typem osoby. Szkoleniowiec reprezentacji Polski w siatkówce potrafi być wyjątkowo zabawny, w pewnym sensie uroczy, a jednocześnie impulsywny i stanowczy, ale to raczej tylko w trakcie meczów naszej kadry. Nasz selekcjoner zaliczył po wczorajszym meczu z Serbią osobliwą wpadkę, gdyż nie wiedział, że jest nagrywany. Vital Heynen był w znakomitym humorze po zwycięstwie z Serbią Selekcjoner tak się palił do wywiadów, że wygłosił przemowę, zanim otrzymał pierwszy pytnaieBelg nie wiedział, że jest już nagrywany, przez co doszło do przezabawne sytuacji Reprezentacja Polski w siatkówce rozgromiła wczoraj mistrza Europy, czyli Serbię, aż 3:1. Nic dziwnego, że w doskonałym nastroju po tym spotkaniu był Vital Heynen, co można było zobaczyć w mixed zonie, czyli miejscu, gdzie dziennikarze rozmawiają z trenerami i zawodnikami.Selekcjoner naszej kadry aż rwał się do wypowiedzi, dlatego, zanim usłyszał pierwsze pytanie, już zaczął swoją przemowę, nie wiedząc, że... jest nagrywany. Belg powiedział m.in., że "pewnie jeśli jego podopieczni przegrają najbliższe dwa spotkania, to zostanie on zwolniony", ale to tylko część jego komicznej wypowiedzi.

Projekt bez tytułu - 2021-05-28T212726.471
19.03.2022 07:37 Polska pokonała Włochy na inaugurację Ligi Narodów. Koncert Biało-Czerwonych

Liga Narodów siatkarzy w piątek rozpoczęła swoje tegoroczne rozgrywki. W pierwszym meczu Polacy pokonali reprezentację Włoch 3:0. Biało-Czerwoni zagrali bez swoich największych gwiazd, ale i tak urządzili pokaz siły. W sobotę nasi siatkarze zmierzą się z Serbami, mistrzami Europy.Liga Narodów w siatkówce mężczyzn w piątek rozpoczęła tegoroczną edycjęW pierwszym swoim meczu Polacy wygrali z Włochami 3:0Pokaz siły Biało-Czerwonych na początek rozgrywek Ligi NarodówLiga Narodów siatkarzy w piątek zainaugurowała tegoroczną edycję. Polacy, podobnie jak Polki we wtorek rozpoczęli zmagania od meczu z Włochami. Na tym nie koniec podobieństw. Męska kadra Włoch, podobnie jak ta żeńska na turniej w Rimini przyjechała w mocno okrojonym składzie.Wszystko przez zbliżające się igrzyska olimpijskie. Liga Narodów ma być poligonem doświadczalnym dla zmienników, a podstawowi zawodnicy na razie odpoczywają. Później będą walczyć w Tokio, a dwa tygodnie po zakończeniu turnieju olimpijskiego, rozpoczną grę na mistrzostwach Europy.

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERvh
19.03.2022 07:37 Vital Heynen grzmi przed Ligą Narodów. Jest zdenerwowany zachowaniem organizatorów

Reprezentacja Polski siatkarzy już 28 maja rozpocznie rywalizację w Lidze Narodów. Polacy spędzą miesiąc w Rimini, gdzie organizatorzy stworzyli dla zawodników specjalną “bańkę” na czas pandemii. Podejście organizatorów budzie jednak sporo kontrowersji. Jak wyznał trener “Bialo’Czerwonych” Vital Heynen, Włosi, delikatnie mówiąc, nie najlepiej wywiązują się z roli organizatorów.Już 28 maja polscy siatkarze rozpoczną zmagania w Lidze NarodówVital Heynen jest mocno oburzony zachowaniem organizatorów turniejuTrener reprezentacji Polski opowiedział o kuriozalnym zachowaniu Włochów w wywiadzie dla “Super Expressu”Reprezentacja Polski siatkarzy od 28 maja będzie rywalizować we włoskim Rimini w Lidze Narodów. Zdenerwowany przed startem rozgrywek jest Vital Heynen. Trener naszej kadry nie rozumie zachowania organizatorów turnieju.

Trener reprezentacji Polski w siatkówce
19.03.2022 07:37 Zaskakująca decyzja Vitala Heynena. Selekcjoner powołał dodatkowo jednego zawodnika kosztem członka sztabu

Już za równo tydzień reprezentacja Polski rozpocznie grę w uwielbianej przez kibiców Lidze Narodów. "Biało-Czerwoni" w meczu otwarcia zmierzą się z gospodarzami turnieju, czyli kadrą Italii. Na kilka dni po ogłoszeniu powołań Vital Heynen ogłosił sensacyjną zmianę w składzie Polaków, a zawodnik, który nie miał większych szans na nominację, pojedzie do Włoch nawet kosztem jednego z członków sztabu.Vital Heynen tydzień ogłosił skład polskiej kadry na Ligę Narodów Selekcjoner dokonał jednak niespodziewanej zmiany w połowałanich Belg zaprosił na turniej Norberta Hubera i to kosztem jednego z członków sztabuReprezentacja Polski już 28 maja rozpocznie udział w tegorocznej edycji Ligi Narodów. W zeszył roku w rozegraniu turnieju, który zawsze elektryzuje kibiców w kraju nad Wisłą, przeszkodziła pandemia koronawirusa. Teraz zawodnicy będą przebywali "w bańce" we włoskim Rimini. Dokładnie 14 maja Vital Heynen przedstawił powołania zawodników, którzy wezmą udział w meczach na Półwyspie Apenińskim, które możecie zobaczyć tutaj. Selekcjoner nie uwzględnił wówczas w składzie Norberta Hubera, jednak Belg zmienił wczoraj zdanie. Opiekun "Biało-Czerwonych" ostatecznie zaprosił środkowego, choć Heynen jeszcze niedawno powiedział mu, że ma on bardzo małe szanse na wyjazd do Włoch, a tym bardziej na igrzyska.

Vital Heynen
19.03.2022 07:36 Vital Heynen otrzymał dwie oferty pracy w Korei. Belg podjął decyzję

Vital Heynen otrzymał propozycję objęcia dużego koreańskiego klubuSzkoleniowiec dwukrotnie miał szansę na pracę w Korei PołudniowejZa pierwszym razem Belg postawił ostatecznie na pracę we WłoszechTeraz również postanowił odrzucić ofertęVital Heynen jest w Polsce bardzo lubianą postacią. Belgowi udało się poprowadzić reprezentację Polski w siatkówce do obrony tytułu mistrzów świata oraz brązowego medalu na mistrzostwach Europy w 2019 roku. Wówczas również byliśmy bliscy wygrania tego turnieju.Kariera szkoleniowa naszego selekcjonera mogła wyglądać jednak nieco inaczej, bowiem dwa lata oraz kilka tygodni temu otrzymał on oferty z ligi koreańskiej. Za pierwszym Heynen zdecydował się postawić na Włochy, a przy swoim wyborze kierował się przede wszystkim dobrem naszej kadry. Teraz było podobnie.

Reprezentacja Polski w siatkówce
19.03.2022 07:36 Vital Heynen ogłosił skład reprezentacji Polski na Ligę Narodów

Polscy siatkarze pod koniec rozpoczną zmagania w Lidze NarodówTurniej będzie przeglądem wojsk oraz częścią przygotowań do olimpiadyVital Heynen ogłosił listę nazwisk, które pojadą na pierwsze mecze do WłochSzkoleniowiec pominął przy powołaniach trzech mistrzów świataReprezentacja Polski w siatkówce rozpoczęła wczoraj przygotowania do igrzysk olimpijskich w Tokio. Podopieczni Vitala Heynena wczoraj i dziś zmierzyli się w towarzyskich meczach z Belgią, czyli rodzimą kadrą naszego selekcjonera, którą dwukrotnie pokonali 3:0.Zanim jednak aktualni mistrzowie świata wezmą udział w najważniejszej imprezie czterolecia, najpierw czeka ich kilka sprawdzianów, jakimi będą mecze w Lidze Narodów. Ta rusza już pod koniec maja, a Polacy udadzą się do Włoch, gdzie zagrają m.in. właśnie z reprezentacją Italii.

Vital Heynen
19.03.2022 07:35 Ile zarabia Vital Heynen?

Vital Heynen w 2018 roku objął stery reprezentacji Polski w siatkówce, na pół roku przed mistrzostwami świata, gdzie nasi zawodnicy mieli bronić tytułu wywalczonego podczas turnieju w PolsceBelg zadanie miał niełatwe, bo Ferdinando De Giorgi, czyli jego poprzednik, nie potrafił nawiązać do największych sukcesów biało-czerwonych i zawodnicy byli dalecy od formy, a mistrzostwa zbliżały się nieubłaganie szybko.

Vital Heynen Perugia
19.03.2022 07:33 Vital Heynen odchodzi z Sir Safety Perugii

Vital Heynen w ostatnim czasie doskonale łączył prowadzenie reprezentacji Polski z pracą we włoskiej Perugii. Belg regularnie przebywał we Włoszech, gdzie pracował z najlepszymi zawodnikami ligi włoskiej. Przed zgrupowaniami pojawiał się jednak w Polsce, co nie podobało się wszystkim kibicom. W świecie siatkówki łącznie posad trenera i selekcjonera jest znacznie powszechniejsze niż w piłce nożnej, o czym nie wiedzą wszyscy.Okazuje się jednak, że już niebawem ten "problem" wielu kibiców reprezentacji Polski zniknie. Dowiadujemy się bowiem, że bez względu na ostateczny rezultat po zakończeniu tego sezonu Vital Heynen odejdzie z Sir Safety Perugii. Szkoleniowiec w teorii będzie mógł skupić się nad pracą z polskimi siatkarzami, jednak wielce prawdopodobne jest, że wkrótce zainteresuje się nim inny klub z europejskiej lub światowej czołówki.Dziś poznaliśmy informacje na temat decyzji Vitala Heynena. Belg nie ukrywa już tego, że bez względu na wszystko pożegna się z Perugią. Drużyna w tym sezonie nie spełniła wszystkich oczekiwań władz i kibiców i choć trener nie jest głównym winowajcą, to szkoleniowiec uznał, że pora na pewne zmiany.

Trener Vital Heynen
19.03.2022 07:30 Vital Heynen zachwycony grą Aleksandra Śliwki. "Grał niesamowicie"

Vital Heynen pochwalił jednego ze swoich kadrowiczów za wygrany finał ZAKSYBelgijski szkoleniowiec był oczarowany grą Arkadiusza ŚliwkiTrener reprezentacji Polski powiedział, że w ekipie Trentino nie było "kogoś takiego"Na taki sukces polska siatkówka czekała ponad 40 lat, a dokładnie od 1978 roku. Wówczas pierwszym zespołem z naszego kraju, który wygrał siatkarską Ligę Mistrzów, był Płomień Milowice. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrywając tegoroczną edycję rozgrywek, stała się zatem drugim polskim klubem, któremu udała się ta sztuka.Rywalizację naszego zespołu obserwował selekcjoner naszej kadry – Vital Heynen. Belgijski trener przyznał, że Arkadiusz Śliwka rozegrał kapitalne zawody. Zdaniem selekcjonera reprezentacji Polski, przyjmujący był zawodnikiem, który potrafił wyprowadzić drużynę z trudnych momentów i takiego ogniwa zabrakło Trentino Volley.