Swiatsportu.pl > Tenis Ziemny

Tenis Ziemny

Tenis ziemny - dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika. Może być rozgrywana pojedynczo lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci, lub obu.

buty do gry w tenisa
06.10.2022 19:17 Buty do gry w tenisa. Jak dobrać, by nie żałować?

Tenis cieszy się rosnącą popularnością w Polsce. Jest to sport, który angażuje wiele partii mięśniowych. Trzeba mieć dobrą wydolność ciała i kondycję, jeśli ktoś planuje grać zawodowo. Będzie to również świetny sposób na zadbanie o figurę, wysmuklenie ciała, wyrzeźbienie sylwetki. Dla wielu osób tenis ziemny jest sposobem na zredukowanie stresu, zwiększenie pewności siebie. Można liczyć także na dotlenienie organizmu i wzmocnienie układu odpornościowego. Dobre buty do tenisa i odpowiedni strój to podstawa.

EN 01496994 0008
17.06.2022 02:02 Niespodziewany gość na meczu Igi Świątek. Polka była zupełnie zaskoczona

Iga Świątek bez najmniejszych problemów zameldowała się w IV rundzie turnieju Indian Wells. Polka pokonała 6:1, 6:0 Weronikę Kudermetową. Jak się okazało, świetną grę naszej reprezentantki z wysokości trybun podziwiał Bill Gates, jeden z najbogatszych ludzi świata.Iga Światek zameldowała się w IV rundzie turnieju w Indian WellsPolka w dwóch setach łatwo uporała się z Weroniką KudermetowąWspaniały występ 20-latki z Raszyna oglądał z wysokości trybun Bill Gates, jeden z najbogatszych ludzi świataIga Świątek jest już w czwartej rundzie turnieju w Indian Wells. W niedzielę 20-latka szybko uporała się z Weroniką Kudermetową. Na meczu Polki pojawił się dość niespodziewany gość.

FILIPPO MONTEFORTEAFPEast News
19.03.2022 08:00 Wielkie zwycięstwo Magdy Linette w Paryżu. Ograła liderkę rankingu

Magda Linette odniosła wielkie zwycięstwo w drugiej rundzie rywalizacji na kortach Rolanda Garrosa. Polka pokonała liderkę światowego rankingu WTA Ashleigh Barty z Australii. Linette zdemolowała utytułowaną rywalkę w pierwszym secie. W drugiej partii Barty zrezygnowała z dalszej gry z powodu kontuzji.Magda Linette odniosła fantastyczne zwycięstwo na kortach Rolanda GarrosaPolka w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju pokonała liderkę rankingu tenisistek Ashleigh BartyLinette wygrała pierwszego seta 6:1, a w kolejnej partii jej rywalka poddała się z powodu problemów zdrowotnychMagda Linette sprawiła wielką sensację w Paryżu. Polska tenisistka pokonała liderkę rankingu WTA i główną faworytkę do triumfu na kortach Rolanda Garrosa Ashleigh Barty. Słynna Australijka sromotnie przegrała pierwszego seta, a następnie skreczowała z powodu urazu.

yt wimbledon
19.03.2022 08:00 Dramat Sereny Williams. Nagle upadła w trakcie meczu (WIDEO)

Serena Williams może mówić o ogromnym pechu. Jedna z najbardziej utytułowanych tenisistek wszech czasów musiała zakończyć udział w wielkoszlemowym Wimbledonie już w pierwszej rundzie. Williams w trakcie meczu z Białorusinką Aleksandrą Sasnowicz nagle upadła na kort. Sytuacja wyglądała dramatycznie.Serena Williams nie wygra Wimbledonu 2021. Amerykanka zmuszona była wycofać się z turniejuLegenda kobiecego tenisa przeżyła dramat w meczu pierwszej rundy przeciwko Aleksandrze Sasowicz z BiałorusiWilliams w pewnym momencie upadła na murawę, z której podniosła się po chwili ze łzami w oczachSerena Williams nie włączy się do walki o zwycięstwo w Wimbledonie. Amerykanka zmuszona była wycofać się z turnieju z powodu kontuzji. Williams urazu doznała w trakcie meczu pierwszej rundy z Aleksandrą Sasnowicz z Białorusi.

GLYN KIRKAFPEast News (2)
19.03.2022 07:59 Igrzyska olimpijskie bez jednej z największych gwiazd. Roger Federer rezygnuje

Roger Federer od lat jest jednym z najlepszych i najbardziej lubianych przez kibiców tenisistów świata. Niestety legendarny gracz przekazał fanom fatalną wiadomość. Szwajcar zmuszony był wycofać się z udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio z powodu kontuzji.Igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się bez udziału jednej z największych gwiazd tenisaZ udziału w turnieju zrezygnował Roger Federer. Szwajcar wydał oficjalne oświadczenieFederer zmuszony jest zrezygnować z gry z powodu kontuzji, która odnowiła się w trakcie udziału w WimbledonieRoger Federer nie powalczy o złoty medal igrzysk olimpijskich. Szwajcar wydał oficjalne oświadczenie, w którym zdradził, że rezygnuje z udziału w imprezie. Wszystkiemu winna jest kontuzja kolana, która odnowiła się podczas startu w Wimbledonie.

TTWE
19.03.2022 07:57 Iga Świątek nie wytrzymała po porażce, nagle zaczęła płakać na korcie

Iga Świątek doznała bolesnej porażki na początek udziału w WTA Finals 2021. Polka przegrała szybko w dwóch setach z Marią Sakkari 6:2, 6:4. Nasza utalentowana zawodniczka nie mogła poradzić sobie z klęską i jeszcze na korcie zaczęła płakać. Pięknie zachowała się Sakkari, która próbowała ją pocieszyć. Iga Światek przegrała z Marią Sakkari na otwarcie turnieju WTA Finals. Polka nie była w stanie powstrzymać łez po rozczarowującym występie. Pocieszyć ją próbowała nawet jej rywalka. Greczynka zachowała się z wielką klasą.

Hubert Hurkacz
19.03.2022 07:55 Wielkie zwycięstwo Huberta Hurkacza. Polak miał wyjątkowo trudną przeprawę

Hubert Hurkacz zameldował się w półfinale turnieju ATP 1000 Masters w Paryżu. Polak mierzył się dziś z Jamesem Duckworthem. Po pierwszym secie wydawało się, że spotkanie powinno pójść "Hubiemu" jak z płatka. Nic bardziej mylnego. Australijczyk postawił bardzo trudne warunki i dopiero trzeci set wyłonił zwycięzcę, który może zagrać z Novakiem Djokoviciem.Hubert Hurkacz awansował do półfinału turnieju ATP 1000 Masters w ParyżuPolak w ćwierćfinale pokonał Australijczyka Jamesa Duckwortha W kolejnym spotkaniu nasz tenisista może zagrać w Novakiem DjokoviciemHubert Hurkacz (ATP 10) nie ma łatwej drogi do finału turnieju ATP 1000 Masters w Paryżu. Tylko w pierwszym meczu Polak wygrał do zera, a w drugim miał już ciężką przeprawę (więcej tutaj). Dziś też nie było łatwo. James Duckworth (ATP 55) mocno postawił się naszemu tenisiście, ale wrocławianin dał radę. Okazuje się, że gra mogła być warta wyjątkowej świeczki, ponieważ w kolejnej rundzie "Hubi" może zmierzyć się z Novakiej Djokoviciem.

Projekt bez tytułu - 2021-10-27T185708.190
19.03.2022 07:54 Nie żyje Jacek Niedźwiedzki. Legenda polskiego tenisa, miał 70 lat

Tenis w Polsce w środę pogrążył się w żałobie. Polski Związek Tenisa przekazał w środę, że nie żyje Jacek Niedźwiecki, znakomity polski zawodnik. Swoje największe sukcesy święcił w latach 70., a o prym w kraju walczył m.in. z Wojciechem Fibakiem. Miał 70 lat.Tenis w Polsce w środę poniósł wielką stratę. Nie żyje były znakomity polski tenisista Jacek Niedźwiedzki, jeden z czołowych polskich zawodników lat 70. Informację o śmierci wybitnego tenisisty przekazał Polski Związek Tenisowy na swojej stronie internetowej. Niedźwiedzki miał 70 lat.

EN 01497483 0006
19.03.2022 07:52 Półfinał Indian Wells nie dla Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz nie zdołał awansować do półfinału turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Polski tenisista musiał uznać wyższość Bułgara Grigora Dimitrowa. Obaj zawodnicy stoczyli pasjonujący pojedynek, a zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break.Hubert Hurkacz na ćwierćfinale zakończył udział w turnieju ATP 1000 w Indian WellsPolak po pasjonującym pojedynku przegrał z Bułgarem Gregorem DimitrowemDo wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break w trzecim, niezwykle zaciętym secieHubert Hurkacz na ćwierćfinale zakończył udział w turnieju na kortach w Indian Wells. Tym razem lepszy od Polaka okazał się Grigor Dimitrow. Bułgarski tenisista pokonał naszego reprezentanta w trzech setach.

Świeczka
19.03.2022 07:51 Nie żyje legendarny tenisista John Edward “Budge” Patty

Nie żyje legendarny tenisista John Edward “Budge” Patty. O śmierci amerykańskiego zawodnika poinformowała Międzynarodowa Galeria Sław Tenisa. Patty na zawsze zapisał się w historii jako jeden z zaledwie trzech amerykańskich tenisistów, którzy w jednym roku wygrali wielkoszlemowe Wimbledon i Roland Garros.Nie żyje legendarny tenisista John Edward “Budge” PattyAmerykanin zmarł w szpitalu w Lozannie w wieku 97 latPatty to jeden z zaledwie trzech amerykańskich tenisistów, którzy w jednym roku wygrali Wimbledon i Roland GarrosNie żyje prawdziwa legenda męskiego tenisa John Edward “Budge” Patty. Amerykanin, który był gwiazdą kortów w latach 40. i 50. ubiegłego wieku, zmarł w wieku 97 lat. Smutną informację potwierdziła jego żona.

EN 01496602 0016
19.03.2022 07:51 Wspaniałe zwycięstwo Igi Świątek w debiucie w Indian Wells

Iga Świątek doskonale rozpoczęła udział w turnieju Indian Wells w USA. Polka, która jest rozstawiona na amerykańskich kortach z numerem drugim, zameldowała się już w III rundzie. Nasza reprezentantka pewnie pokonała Chorwatkę Petrę Martić w dwóch setach. Iga Świątek rozpoczęła udział w turnieju Indian Wells od efektownego zwycięstwaPolka w II rundzie pokonała w dwóch setach Chorwatkę Petrę Martić 6:1, 6:3Świątek po meczu była bardzo zadowolona ze swojej postawy. Poznała też kolejną rywalkęIga Świątek jest już w trzeciej rundzie turnieju Indian Wells. Polak rozpoczęła rywalizację od drugiej rundy. W niej pokonała bez problemów Petrę Martić z Chorwacji.

19.03.2022 07:50 Hubert Hurkacz awansował do finału turnieju w Metz. Zagra o trzeci wygraną w tym sezonie

Hubert Hurkacz w wielkim stylu awansował do finału turnieju tenisowego w Metz. Polak w półfinale mierzył się z Peterem Gojowczykiem. Niżej notowany rywal sprawił niemałe problemy naszemu zawodnikowi, ale "Hubi" pokazał, dlaczego uznawano go za faworyta tego starcia. Nasz tenisista stanie przed szansą wygrania trzecich zawodów ATP w tym sezonie. Hubert Hurkacz zagra w finale turnieju we francuskim Metz Nasz tenisista w półfinale pokonał Petera Gojowczyka 2:0O wygraną w trzecich zawodach rangi ATP w tym sezonie Polak powalczy już jutroIga Świątek niestety nie dała rady dostać się do finału prestiżowego turnieju w Ostrawie (więcej tutaj). Na szczęście powody do radości dał nam dziś Hubert Hurkacz (ATP 13). Polak po niełatwym spotkaniu pokonał Petera Gojowczyka (ATP 101). Najwidoczniej kilkutygodniowa przerwa dobrze zrobiła "Hubiemu", który rozczarował nas na igrzyskach olimpijskich i podczas US Open, zwłaszcza mając na uwadze jego bardzo obiecujący początek tego sezonu.

Iga Świątek
19.03.2022 07:50 Iga Świątek przegrała półfinał turnieju w Ostrawie

Iga Świątek niestety nie zagra w finale prestiżowego turnieju w Ostrawie. Polka uległa w półfinale turnieju Marii Sakkari. Naszą zawodniczkę stać było tylko na przebłyski w tym bardzo trudnym dla niej spotkaniu. Raszynianka dzielnie walczyła, ale była momentami bezradna wobec świetnie prezentującej się Greczynki. Iga Świątek przegrała półfinał turnieju w Ostarawie z Marią Sakkari 0:2Nasza zawodniczka tylko momentami prezentowała tenis, do którego nas przyzwyczaiłaDla Greczynki to kolejny sukces w tym sezonie, bowiem w tym roku dwukrotnie meldowała się w półfinałach turniejów wielkoszlemowych

EN 01477589 0841
19.03.2022 07:46 Kapitalny comeback Igi Świątek w US Open

Iga Światek jest już w trzeciej rundzie wielkoszlemowego US Open. Polka nie bez problemu uporała się dzisiaj z Fioną Ferro. Notowana na 74. miejscu w rankingu WTA Francuzka sprawiła naszej zawodniczce sporo problemów. Ostatecznie jednak Świątek pokazała, dlaczego jest jedną z najlepszych tenisistek świata i w pięknym stylu pokonała rywalkę.Iga Świątek zmierzyła się dzisiaj z Fioną Ferro w meczu II rundy wielkoszlemowego US OpenPolka miała poważne problemy na początku meczu z francuską tenisistką i była bliska porażkiŚwiątek zdołała jednak odwrócić losy meczu i pokazała, dlaczego jest jedną z najlepszych tenisistek świata20-latka zdemolowała rywalkę w decydującym secie i to ona zagra w kolejnej rundzie prestiżowego turniejuIga Świątek awansowała do trzeciej rundy US Open. W czwartek Polka po zaciętym spotkaniu pokonała Fionę Ferro w trzech setach. Francuska tenisistka nie ułatwiła jednak naszej zawodniczce zadania.

EN 01488971 0001
19.03.2022 07:44 Wielkie zwycięstwo Huberta Hurkacza. Polak pokonał byłego lidera ATP

Hubert Hurkacz idzie jak burza przez turniej ATP Masters 1000 w Cincinnati. Polak w środę pokonał w drugiej rundzie jednego z najlepszych tenisistów w historii, Brytyjczyka Andy’ego Murraya. Nasz reprezentant wygrał po zaciętym pojedynku w dwóch setach 7:6, 6:3.Hubert Hurkacz odniósł kolejne zwycięstwo w turnieju ATP Masters 1000 w CincinnatiPolak zmierzył się w drugiej rundzie z legendarnym Andym MurrayemBrytyjczyk nie zdołał jednak pokonać naszego reprezentanta. Hurkacz wygrał w dwóch setach Hubert Hurkacz odniósł wielkie zwycięstwo w turnieju ATP Maters 1000 w Cincinnati. Polak pokonał w drugiej rundzie absolutną legendę męskiego tenisa, Brytyjczyka Andy’ego Murraya.

Li YiboXinhua NewsEast News
19.03.2022 07:42 Iga Świątek szybko może zrewanżować się Pauli Badosie. Zmierzy się z Hiszpanką w mikście

Iga Świątek wczoraj odpadła z turnieju olimpijskiego singlistek po porażce z Paulą Badosą. Los chciał, że obie zawodniczki zmierzą się ponownie jeszcze podczas igrzysk w Tokio. Tym razem wyjdą na kort w rywalizacji mikstów. Świątek zagra w parze z Łukaszem Kubotem, natomiast Hiszpanka z Pablo Cerreno-Bustą. Iga Świątek może zrewanżować się Pauli Badosie za porażkę w II rundzie turnieju olimpijskiego singlistek w TokioObie tenisistki spotkają się ponownie już w środę w I rundzie turnieju mikstówŚwiątek w parze z Łukaszem Kubotem zagrają z Paulą Badosą i Paulo Cerreno-BustąIga Świątek dostanie szansę rewanżu na Pauli Badosie za wczorajszą porażkę w turnieju olimpijskim singlistek. Obie zawodniczki trafiły na siebie w rywalizacji mikstów. 20-latka z Raszyna będzie mogła liczyć na pomoc Łukasza Kubota.

screen tvp sport
19.03.2022 07:42 Iga Świątek ujawniła, co powiedziała jej rywalka po porażce. Piękne zachowanie Hiszpanki

Iga Świątek na drugiej rundzie zakończyła udział w turnieju olimpijskim singlistek. Polka przegrała z Paulą Badosą w dwóch setach. Po meczu 20-latka przeżywała bardzo trudne chwile i nie mogła powstrzymać łez. Gdy emocje nieco już opadły, Świątek zdradziła, jak próbowała pocieszyć ją jej dzisiejsza rywalka. Iga Świątek przegrała z Paulą Badosą w II rundzie turnieju olimpijskiego singlistek w Tokio20-latka pożegnała się tym samym z walką o medal w grze indywidualnejZałamaną Świątek próbowała tuż po meczu pocieszyć jej rywalka. Polka wyznała, co powiedziała jej HiszpankaIga Świątek bardzo przeżyła porażkę w II rundzie turnieju olimpijskiego singlistek w Tokio. Nasza reprezentantka wyznała, że po zakończeniu meczu pocieszyć ją próbowała jej pogromczyni, czyli Paula Badosa. Hiszpanka zwróciła się do Polki w pięknych słowach.

GIUSEPPE CACACEAFPEast News (2)
19.03.2022 07:42 Skandaliczne zachowanie komentatora polskiej telewizji. Zaczął przeklinać podczas transmisji

Do skandalicznej sytuacji doszło podczas transmisji z meczu tenisowego turnieju olimpijskiego pomiędzy Aryną Sabalenką i Donną Vekić na antenie Eurosportu. Komentujący spotkanie Karol Stopa w pewnym momencie zaczął przeklinać na antenie. Komentator najprawdopodobniej nie zdawał sobie sprawy, że jego mikrofon nadal jest włączony mimo przerwy, która nastąpiła w meczu.W trakcie transmisji z turnieju olimpijskiego tenisistek komentator Eurosportu zaliczył szokującą wpadkęDziennikarz Karol Stopa zaczął przeklinać podczas meczu Aryny Sabalenki z Donną VekićKomentator prawdopodobnie nie zauważył, że nadal ma włączony mikrofon. Kibice zgromadzeni przed telewizorami byli oburzeniPodczas transmisji na antenie Eurosportu z meczu pomiędzy Aryną Sabalenką i Donną Vekić doszło do skandalicznego zdarzenia. Komentujący pojedynek tenisistek Karol Stopa zaczął przeklinać na antenie. Kibice byli oburzeni.

Rex FeaturesEast News (8)
19.03.2022 07:42 Hubert Hurkacz pewnie awansował do II rundy turnieju olimpijskiego

Hubert Hurkacz udanie rozpoczął rywalizację w olimpijskim turnieju singlistów. Polak pokonał w pierwszej rundzie Luke’a Saville’a z Australii w dwóch setach. Dla kibiców mecz ten mógł być zaskoczeniem, gdyż Hurkacz miał zmierzyć się z zupełnie innym rywalem. Ten jednak zmuszony był wycofać się z gry z powodu kontuzji.Hubert Hurkacz udanie rozpoczął udział w rywalizacji singlistów podczas igrzysk olimpijskich w TokioPolak pewnie zwyciężył w pojedynku z Australijczykiem Lukiem SavillemNasz reprezentant wygrał w dwóch setach i pozwolił rywalowi ugrać tylko sześć gemówHubert Hurkacz awansował do drugiej rundy turnieju olimpijskiego singlistów. Polak pokonał dzisiaj Luke’a Saville’a z Australii 6:2, 6:4. Nasz reprezentant zaprezentował się ze świetnej strony.

GIUSEPPE CACACEAFPEast News
19.03.2022 07:42 Magda Linette odpada z turnieju olimpijskiego już w pierwszej rundzie

Magda Linette zakończyła udział w turnieju olimpijskim singlistek już na pierwszej rundzie. Polka nie miała najmniejszych szans w starciu z Aryną Sabalenką z Białorusi. Notowana na trzecim miejscu w rankingu WTA zawodniczka szybko zakończyła spotkanie, wygrywając w dwóch setach.Magda Linette szybko zakończyła udział w turnieju singlowym igrzysk olimpijskich w TokioPolska tenisistka przegrała wyraźnie z reprezentantką Białorusi Aryną SabalenkąNotowana na trzecim miejscu w rankingu WTA Sabalenka nie dała żadnych szans Polce i wygrała gładko w dwóch setachMagda Linette już zakończyła przygodę z olimpijskim turniejem singlistek. Polska tenisistka przegrała w dwóch setach z Aryną Sabalenką z Białorusi. Zawodniczka zza naszej wschodniej granicy dała prawdziwy popis na korcie.

Rex FeaturesEast News (6)
19.03.2022 07:42 Kapitalny debiut Igi Świątek w igrzyskach olimpijskich

Iga Świątek udanie zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich. Gwiazda polskiego tenisa nie dała szans w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju Niemce Monie Barthel. Świątek szybko zwyciężyła w dwóch setach 6:2, 6:2 i już może myśleć o kolejnym meczu na kortach w Tokio.Iga Świątek zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich w nocy z piątku na sobotę polskiego czasuPolka w pierwszej rundzie turnieju tenisowego kobiet zmierzyła się z Niemką Moną BarthelŚwiątek nie pozostawiła wątpliwości, kto jest lepszy i pewnie zwyciężyła w dwóch setach 6:2, 6:2Iga Świątek w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu rozpoczęła udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polka zmierzyła się w pierwszej rundzie turnieju tenisowego z Niemką Moną Barthel. 20-latka z Raszyna pewnie zwyciężyła w dwóch setach.

Rex FeaturesEast News (3)
19.03.2022 07:40 Znamy kolejną rywalkę Igi Świątek w Wimbledonie. Wielkie nazwisko

Iga Świątek w poniedziałek wygrała z Su-Wei Hsieh i zameldowała się w kolejnej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. We wtorek dowiedzieliśmy się, z kim nasza utalentowana tenisistka zmierzy się w kolejnym meczu. 20-latkę czeka trudne zadanie, gdyż spotka się z doświadczoną Rosjanką Wierą Zwonariową.Iga Świątek we wtorek poznała swoją kolejną rywalkę w wielkoszlemowym WimbledoniePolka już 30 czerwca zmierzy się z doświadczoną Rosjanką Wierą ZwonariowąZwonariowa ma ogromne doświadczenie. W swojej karierze już raz zdołała awansować do finału Wimbledonu, Iga Świątek poznała swoja kolejną rywalkę w Wimbledonie. Nasza utalentowana tenisistka zmierzy się z doświadczoną Wierą Zwonariową z Rosji. 36-latka w przeszłości grała już w finale słynnego turnieju w Londynie.

Rex FeaturesEast News (2)
19.03.2022 07:40 Druzgocąca porażka Igi Świątek, odpadła z turnieju w Eastbourne

Iga Świątek nie najlepiej będzie wspominać przygodę w turnieju WTA 500 w Eastbourne. Polka odpadła już w drugiej rundzie zawodów na trawiastych kortach. Niestety nasza utalentowana tenisistka zaliczyła najgorszy występ od wielu miesięcy i została zupełnie zdeklasowana przez Darię Kasatkinę.Iga Świątek odpadała z turnieju WTA 500 w Eastbourne już w drugiej rundziePolka przegrała z Rosjanką Darią Kasatkiną po wyjątkowo słabej grze Świątek zdołała wygrać pierwszego seta, jednak w kolejnych dwóch partiach jej gra zupełnie się posypałaIga Świątek odpadała z turnieju WTA 500 w Eastbourne. Polka przegrała z Darią Kasatkiną w trzech setach. Niestety najbardziej martwi styl, w jakim Świątek przegrała spotkanie.

Rex FeaturesEast Newsiga
19.03.2022 07:38 Iga Świątek w półfinale turnieju deblowego Roland Garros

Iga Świątek w poniedziałkowy wieczór w pięknym stylu awansowała do ćwierćfinału Rolanda Garrosa w grze pojedynczej, a już kilkanaście godzin później ponownie wyszła na kort. Tym razem Polka w parze z Bethanie Mattek-Sands stanęła do walki o awans do półfinału gry deblowej. Polsko-amerykańska para nie dała szans Dariji Jurak i Andreji Klepac i zwyciężyła szybko w dwóch setach.Iga Świątek notuje niesamowitą serię na kortach Rolanda GarrosaPolka awansowała już do ćwierćfinału gry pojedynczej, a we wtorek sięgnęła po awans do półfinału debla20-latka w parze z Bethanie Mattek-Sands w dwóch setach pokonały Dariję Jurak i Andreję KlepacIga Świątek idzie jak burza na paryskich kortach Rolanda Garrosa. Polka jest już w ćwierćfinale gry pojedynczej, a dzisiaj zapewniła sobie także awans do półfinału debla. Świątek w parze z Bethanie Mattek-Sands pokonała Dariję Jurak i Andreję Klepac.

Iga Świątek mecz
19.03.2022 07:36 Wielki powrót Igi Świątek. Polka obroniła trzy piłki setowe i awansowała do kolejnej rundy

Iga Świątek rozegrała fantastyczne spotkanie w drugiej rundzie turnieju w RzymiePolka w pierwszym secie przegrywała już 3:5 z Madison Keys, Amerykanka miała trzy piłki setowe, ale Polka zdołała wygrać 7:519-latka z Warszawy w drugiej partii nie dała szans byłej finalistce US Open i wygrała 6:1W kolejnej rundzie ubiegłoroczna triumfatorka French Open zagra z Barborą KrejcikovąIga Świątek po raz kolejny pokazuje, że bardzo dobrze czuje się na kortach ziemnych. Polka w pierwszej rundzie grała z Amerykanką Alison Riske, z którą prowadziła już 5:4, ale rywalka skreczowała z powodu kontuzji.W drugiej rundzie na Polkę czekała finalistka US Open z 2017 roku i 23. rakieta świata Madison Keys. Jeszcze nigdy w karierze obie panie nie spotkały się na korcie. To była ich premierowa rywalizacja.

Iga Świątek WTA
19.03.2022 07:36 Iga Świątek z życiowym osiągnięciem

Iga Światek już za dwa tygodnie rozpocznie walkę o obronę tytułu we French OpenPolka do turnieju może przystępować z najlepszym wynikiem w karierzeW poniedziałkowym rankingu WTA 19-latka zajmie najwyższe w karierze 14. miejsce, a może być jeszcze lepiejIga Świątek jest na dobrej drodze do kolejnego triumfu w turnieju WTA. Polka, choć nie bez problemów rozprawiła się z kolejnymi rywalkami i awansowała już do ćwierćfinału zmagań w Rzymie.W czwartek polska zawodniczka walczyła z niżej notowaną Czeszką, Barborą Krejcikovą. Świątek do meczu przystępowała jako faworytka, ale ojciec zawodniczki przestrzegał przed meczem, że Czeszka może sprawić bardzo poważne problemy.

Iga Świątek
19.03.2022 07:36 Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju w Rzymie

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 w RzymiePolka pokonała w ćwierćfinale słynną Elinę Switolinę, szóstą zawodniczkę rankingu WTAŚwiątek wygrała szybko w dwóch setach 6:2, 7:5W półfinale czeka ją pojedynek z utalentowaną Amerykanką Cori GauffIga Światek odniosła kolejne cenne zwycięstwo. Polka zwyciężyła w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Rzymie. W pokonanym polu zostawiła jedną z topowych zawodniczek świata, Ukrainkę Elinę Switolinę.