Pzpn

Projekt bez tytułu - 2021-08-24T124138.679
19.03.2022 07:45 Kulesza podjął decyzję. Wiadomo co z jego zarobkami w PZPN-ie

Cezary Kulesza od kilku dni jest nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Działacz zaczął już informować o szczegółach swojej kadencji. W jednym z pierwszych wywiadów wypowiedział się na temat swoich zarobków w Związku, a także o tym, jak będzie pełnił swoje obowiązki.Cezary Kulesza rozpoczyna swoje rządy na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej59-latek wyjawił czy będzie pobierał wynagrodzenie z PZPNDziałacz jednocześnie wyjawił czy na stałe przeprowadzi się do WarszawyCezary Kulesza po środowych wyborach zastąpił Zbigniewa Bońka w fotelu prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wieloletni właściciel Jagiellonii Białystok pokonał w wyścigu o prezesurę byłego reprezentanta Polski Marka Koźmińskiego.

Projekt bez tytułu - 2021-08-20T091141.983
19.03.2022 07:44 Kulesza musi znaleźć nowego Sekretarza Generalnego. Sawicki odchodzi

Polski Związek Piłki Nożnej w środę wybrał Cezarego Kuleszę na nowego prezesa. Już na początku kadencji nowy szef polskiej piłki musi zmagać się z poważnym kłopotem. Swoje odejście zapowiedział wieloletni sekretarz generalny Maciej Sawicki.Polski Związek Piłki Nożnej po wyborze nowego prezesa będzie musiał znaleźć nowego sekretarza generalnegoNowy prezes Związku Cezary Kulesza chciał, aby obecny sekretarz Maciej Sawicki pozostał na stanowiskuSawicki zapowiedział w mediach społecznościowych, że odejdzie ze stanowiska w najbliższych dniachPolski Związek Piłki Nożnej przechodzi przez wielkie zmiany. Po dziewięciu latach ze stanowiska prezesa odszedł Zbigniew Boniek, a jego miejsce zajął Cezary Kulesza, który pokonał w wyborach Marka Koźmińskiego.

Projekt bez tytułu - 2021-08-19T153339.182
19.03.2022 07:44 Boniek zaatakował prezesa Ekstraklasy. "Katastrofa wizerunkowa"

Zbigniew Boniek w środę przestał być prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dzień po wyborach, były już prezes PZPN-u, za pomocą mediów społecznościowych wbił szpilkę Marcinowi Animickiemu, prezesowi Ekstraklasy, który bezskutecznie starał się o miejsce w nowym zarządzie Związku.Zbigniew Boniek w środę przestał pełnić funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki NożnejByły gracz m.in. Juventusu Turyn, czy AS Romy dzień po wyborach zaatakował Marcina AnimuckiegoPrezes Ekstraklasy bezskutecznie starał się dostać do zarządu PZPN-uZbigniew Boniek w środę, po dziewięciu latach przestał być prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwotnie jego druga kadencja miała zakończyć się w ubiegłym roku, ale została przedłużona ze względu na pandemię koronawirusa.

TT TVP SPORT
19.03.2022 07:44 Marek Koźmiński ujawnia, co usłyszał przed wyborami w PZPN. "Dla mnie szok"

Marek Koźmiński przegrał w środę wybory na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Były reprezentant Polski uzyskał zdecydowanie mniejszą liczbę głosów od Cezarego Kuleszy, który wygrał wybory. Koźmiński jeszcze przed głosowaniem zdradził, co usłyszał od jednego z działaczy. Słowa wprawiły go w osłupienie.Marek Koźmiński przegrał w środę wybory na prezesa Polskiego Związku Piłki NożnejByły reprezentant Polski przegrał zdecydowanie z Cezarym Kuleszą, prezesem Jagiellonii BiałystokKoźmiński jeszcze przed ogłoszeniem wyników, opowiedział o szokującym zachowaniu delegatów PZPNMarek Koźmiński nie będzie nowym prezesem PZPN. Były reprezentant Polski i wiceprezes za kadencji Zbigniewa Bońka, przegrał z Cezarym Kuleszą. Przed głosowaniem ujawnił szokujące słowa jednego z delegatów.

Projekt bez tytułu - 2021-08-18T145359.469
19.03.2022 07:44 Boniek wskazał największy problem polskiej piłki. "Potrzebujemy lokomotyw"

Zbigniew Boniek w środę zakończył swoje dziewięcioletnie rządy w Polskim Związku Piłki Nożnej. Na środowym zjeździe ustępujący prezes Związku podsumował swoje dwie kadencje. Jednocześnie wskazał, co obecnie jest największym problemem polskiej piłki.Zbigniew Boniek po dziewięciu latach przestał być prezesem Polskiego Związku Piłki NożnejW podsumowaniu swoich dwóch kadencji podkreślił sukcesy, ale wskazał także największy problem polskiej piłkiZdaniem ustępującego prezesa PZPN-u polska piłka potrzebuje silnych klubów na arenie międzynarodowejZbigniew Boniek w środę przestał być prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Swoją pierwszą kadencję rozpoczął w 2012 roku, a drugą powinien zakończyć w ubiegłym, ale na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa, która wydłużyła o rok jego rządy. O trzecią kadencję nie mógł się ubiegać.Na środowym Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym PZPN Boniek postanowił podsumować swoje dziewięć lat rządów w federacji. Na początku podkreślił, że odchodzi z funkcji dumy i szczęśliwy z tego, co udało się osiągnąć w tym czasie.

Pilne sport
19.03.2022 07:44 Cezary Kulesza nowym prezesem PZPN!

Cezary Kulesza został wybrany nowym prezesem PZPN-u! Wieloletni właściciel i prezes Jagiellonii Białystok pokonał w środowym głosowaniu byłego reprezentanta Polski Marka Koźmińskiego.Cezary Kulesza został nowym prezesem PZPN-u!Wieloletni właściciel i prezes Jagiellonii Białystok zdobył 92 ze 115 głosówNowy prezes PZPN-u pokonał w wyborach Marka KoźmińskiegoPZPN w środę zakończył dziewięcioletnie rządy Zbigniewa Bońka na fotelu prezesa Związku. Początkowo druga kadencja byłego zawodnika Juventusu Turyn czy AS Romy miała się zakończyć w ubiegłym roku, ale została przełożona ze względu na pandemię koronawirusa.

Projekt bez tytułu - 2021-08-14T202111.689
19.03.2022 07:44 Poznaliśmy nowego prezesa PZPN-u? "Na 99,9%"

Polski Związek Piłki Nożnej już w najbliższych dniach pozna swojego nowego prezesa. Delegaci w środę będą wybierać między Cezarym Kuleszą i Markiem Koźmińskim. W sobotę Krzysztof Stanowski w programie "Stan Futbolu" poinformował, że niemal na pewno nowym prezesem PZPN-u zostanie właściciel Jagiellonii Białystok.Polski Związek Piłki Nożnej od środy będzie miał swojego nowego prezesaO posadę, którą zwolni Zbigniew Boniek, walczą Cezary Kulesza i Marek KoźmińskiZdaniem Krzysztofa Stanowskiego na trzy dni przed wyborami Kulesza może być pewny zwycięstwaPolski Związek Piłki Nożnej w 2012 roku wybrał Zbigniewa Bońka na stanowisko prezesa. Były zawodnik Juventusu Turyn i AS Romy wystartował ponownie w 2016 roku i ponownie wygrał wybory. Jednak przepisy nie pozwalają na to, by ubiegał się o to stanowisko po raz trzeci.

Zbigniew Boniek
19.03.2022 07:44 Zbigniew Boniek podsumował swoje rządy w PZPN.  "Żałuję jednej rzeczy"

Zbigniew Boniek za kilka dni po dziewięciu latach przestanie pełnić funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. 18 sierpnia poznamy nazwisko jego następy. Tymczasem 65-latek zdecydował się podsumować swoje rządy. Boniek wyznał, że żałuje tylko jednej rzeczy.Zbigniew Boniek 18 sierpnia po dziewięciu latach przestanie być prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej65-latek zdecydował się na podsumowanie swoich wieloletnich rządów na tym stanowiskuBoniek wyznał, że z okresu, w którym dowodził PZPN żałuje tylko jednej rzeczyZbigniew Boniek w rozmowie z Polską Agencją Prasową zdecydował się na podsumowanie swoich rządów w PZPN. Wciąż obecny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznał, że jest zadowolony z pracy, jaką wykonał on i jego współpracownicy przez dziewięć lat. Jest jednak jedna rzecz, której żałuje.

Projekt bez tytułu (65)
19.03.2022 07:41 Oficjalnie: Koźmiński i Kulesza kandydatami na prezesa PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej podał oficjalnych kandydatów w wyborach na prezesa. Wszystkie formalności udało się spełnić jedynie Markowi Koźmiński i Cezaremu Kuleszy. O prawo startu w wyborach do samego końca starał się także Józef Wojciechowski, ale nie zdobył wymaganej liczby rekomendacji.Polski Związek Piłki Nożnej w wyborach na prezydenta będzie miał tylko dwóch kandydatówWymaganą liczbę rekomendacji zebrali jedynie Marek Koźmiński i Cezary KuleszaDo gry chciał także dołączyć Józef Wojciechowski, ale nie udało mu się zebrać wymaganej liczby rekomendacjiPolski Związek Piłki Nożnej w sierpniu wybierze nowego prezesa. Wszyscy potencjalni kandydaci, aby zarejestrować swój start w wyborach, do poniedziałku mieli czas na to, żeby przekazać wymaganą liczbę rekomendacji.Każdy, kto chciał ubiegać się o fotel prezesa PZPN-u, musiał przedstawić co najmniej 15 rekomendacji. Te mogły przekazać związku wojewódzkie, kluby Ekstraklasy oraz pierwszej ligi. W sumie można było ich uzyskać 52., a każdy podmiot mógł dać rekomendacje maksymalnie dwóm kandydatom.

Projekt bez tytułu (61)
19.03.2022 07:41 Kolejna wielka impreza w Polsce? Boniek przedstawił pomysł

Zbigniew Boniek 18 sierpnia pożegna się ze stanowiskiem prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na kilka tygodni przed zakończeniem swojej kadencji zapowiada, że w najbliższym czasie Polska może zorganizować jeszcze jedną wielką imprezę. Na razie nie podał jednak żadnych szczegółów.Zbigniew Boniek już za miesiąc przestanie być prezesem Polskiego Związku Piłki NożnejNa pożegnanie ze stanowiskiem Boniek chciałby zdobyć dla Polski kolejną wielką imprezęWybory na nowego prezesa PZPN-u odbędą się 18 sierpniaZbigniew Boniek powoli kończy swoją drugą kadencję na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Swoje dziewięcioletnie rządy zakończy 18 sierpnia. Przepisy nie pozwalają mu na start w kolejnych wyborach.Obecny jeszcze prezes PZPN-u zaczyna podsumowanie swoich dwóch kadencji. W rozmowie ze Stefanem Szczepłkiem z "Rzeczpospolitej" chwali się, że Związek pod jego rządami rozwinął się finansowo i organizacyjnie.

Jan BIELECKIEast News
19.03.2022 07:41 Początek zmian w PZPN. Razem z Bońkiem odchodzi sekretarz generalny

Zbigniew Boniek w sierpniu po dziewięciu latach przestanie pełnić funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Już teraz wiemy, że razem z nim odejdzie także sekretarz generalny Maciej Sawicki. Działacz poinformował o swojej decyzji w sobotę za pomocą mediów społecznościowych. W sierpniu po dziewięciu latach Zbigniew Boniek przestanie być prezesem Polskiego Związku Piłki NożnejW sobotę potwierdzono, że razem z Bońkiem ze związku odejdzie także inna jego ważna postaćZe stanowiska sekretarza generalnego odwołany zostanie Maciej SawickiZbigniew Boniek nie będzie jedyną ważną postacią polskiej piłki, która w sierpniu zakończy pracę w PZPN. Wraz z końcem kadencji Bońka z pracy na stanowisku sekretarza generalnego zrezygnuje także Maciej Sawicki. W sobotę przekazał on oficjalnie swoją decyzję.

Projekt bez tytułu (15)
19.03.2022 07:41 Znamy nowego prezesa PZPN? Jeden z dwóch kandydatów ma się wycofać z wyborów

Polski Związek Piłki Nożnej już za sześć tygodni będzie miał nowego prezesa. O zastąpienie Zbigniewa Bońka obecnie rywalizują Cezary Kulesza i Marek Koźmiński. Jednak na placu boju niedługo może zostać już tylko ten pierwszy. Zdaniem mediów obecny wiceprezes Związku ma rozważać wycofanie swojej kandydatury.Polski Związek Piłki Nożnej 18 sierpnia będzie miał nowego prezesaZ kandydowania na to stanowisko ma zrezygnować Marek KoźmińskiMedia informują, że wiceprezes PZPN-u ma ostateczną decyzję podjąć w najbliższych dniachPolski Związek Piłki Nożnej 18 sierpnia po dziewięciu latach będzie miał nowego prezesa. Po dwóch kadencjach ze stanowiskiem pożegna się Zbigniew Boniek, który nie może startować w kolejnych wyborach.Do kilku tygodni jest dwóch oficjalnych kandydatów do przejęcia sterów w Związku. To obecny wiceprezes Marek Koźmiński, a także Cezary Kulesza, który jest właścicielem Jagiellonii Białystok.

Projekt bez tytułu (11)
19.03.2022 07:41 Stanowcza reakcja PZPN-u na temat premii Zbigniewa Bońka

Polski Związek Piłki Nożnej stanowczo interweniuje w sprawie doniesień medialnych dotyczących Zbigniewa Bońka. Wtorkowy "Fakt" a za nim inne media w Polsce podały, że prezes PZPN wypłacił sobie 1,5 miliona złotych premii, a do tego posługuje się kartą kredytową na koszt Związku. PZPN zaprzeczył większości doniesień dziennika.Polski Związek Piłki Nożnej dementuje wtorkowe doniesienia "Faktu"Dziennik poinformował, że prezes PZPN-u wypłacił sobie 1,5 miliona premii za sukcesy kadryW tekście poruszono także kwestię karty kredytowej, którą miał się posługiwać Boniek, a także jego mieszkaniaPolski Związek Piłki Nożnej we wtorek znalazł się pod medialnym ostrzałem. Wszystko za sprawą publikacji "Faktu", który poinformował, że prezes Związku Zbigniew Boniek miał wypłacić sobie 1,5 miliona złotych premii.Jednocześnie dziennik zaznaczył, że Boniek przez dziewięć lat swojej prezesury nie pobierał za to żadnego wynagrodzenia. Jednak jednocześnie "Fakt" doniósł, że Bońkowi za wynagrodzenie służyła karta płatnicza bez limitu, która miała być na rachunek Związku.

Józef Wojciechowski
19.03.2022 07:40 Józef Wojciechowski może wystartować w wyborach na prezesa PZPN

Już 18 sierpnia poznamy nowego prezesa PZPN. Do tej pory wydawało się, że wybór dokona się między Markiem Koźmińskim i Cezarym Kuleszą. Teraz, według doniesień "Przeglądu Sportowego" do gry o fotel szefa polskiej federacji piłkarskiej może włączyć się kontrowersyjny biznesmen. Mowa o Józefie Wojciechowskim, który już raz ubiegła się o to stanowisko. Trwa wyścig o fotel prezesa PZPNDo tej pory znane były dwie kandydatury w osobach Marka Koźmińskiego i Cezarego KuleszyWedług "Przeglądu Sportowego" do tego grona ma dołączyć Józef WojciechowskiZbigniew Boniek już niedługo przestanie pełnić funkcję prezesa PZPN. Już 18 lipca poznamy listę kandydatów, którzy zastąpią "Zibiego" na tym stanowisku. Do tej pory wiadomo było, iż do wyborów przystąpią Marek Koźmiński i Cezary Kulesza. Według dziennikarzy "Przeglądu Sportowego" po raz drugi kandydaturę ma zgłosić także Józef Wojciechowski. Kontrowersyjny biznesmen już w 2015 roku rywalizował z Bońkiem o tę posadę, ale wówczas wycofał się na ostatniej prostej i to nieoficjalnie. Już raz udało mu się zatrząsnąć polskim futbolem, czy zrobi to po raz drugi?

Projekt bez tytułu - 2021-06-28T162618.612
19.03.2022 07:40 PZPN podał datę Superpucharu Polski

PZPN ogłosił datę Superpucharu Polski. Spotkanie mistrza Legii Warszawa ze zdobywcą krajowego Pucharu Rakowem Częstochowa odbędzie się 17 lipca w Warszawie. "Wojskowi" będą chcieli przerwać serię siedmiu kolejnych przegranych meczów o Superpuchar. Raków pierwszy raz ma okazję powalczyć o to trofeum. PZPN oficjalnie potwierdził, że mecz o Superpuchar Polski odbędzie się 17 lipcaMistrz Polski Legia Warszawa na własnym stadionie podejmie zdobywcę Pucharu Raków CzęstochowaDla "Legionistów" to będzie 15. mecz o Superpuchar, z kolei Raków będzie miał pierwszą okazję do zdobycia tego trofeumPZPN ogłosił datę rozpoczęcia nowego sezonu piłkarskiego w Polsce. Tradycyjnie rozgrywki rozpoczną się od meczu o Superpuchar. W tym roku o to trofeum będzie walczył mistrz Legia Warszawa ze zdobywcą krajowego Pucharu Rakowem Częstochowa.Kibice nie będą mieli zbyt wiele odpoczynku po zakończeniu Euro 2020. Finał Mistrzostw Europy zaplanowano na 11 lipca, a niespełna tydzień później, bo 17 lipca na stadionie Legii odbędzie się mecz o Superpuchar Polski.

Zmarł
19.03.2022 07:37 Nie żyje Jerzy Lechowski, były dziennikarz i działacz piłkarski

Nie żyje legendarny działacz i dziennikarz Jerzy LechowskiPrzez niemal 40 lat pracował najpierw w "Przeglądzie Sportowym", a później w "Piłce Nożnej"Jako działacz był wiceprezesem PZPN ds. sportowych, a do tego był członkiem honorowym PZPNNie żyje były znakomity dziennikarz i działacz PZPN Jerzy Lechowski. O jego śmierci w środę poinformował PZPN w komunikacie, jednocześnie dodając, że działacz zmarł w poniedziałek 3 maja. Miał 91 lat.- Polski Związek Piłki Nożnej z głębokim smutkiem i żalem przyjął wiadomość o śmierci Jerzego Lechowskiego - przekazał Związek za pośrednictwem strony internetowej.

Zbigniew Boniek Zalewski
19.03.2022 07:36 Zbigniew Boniek skomentował przyszłość Nicoli Zalewskiego

Zbigniew Boniek zdradził plany PZPN-u wobec młodego zawodnika AS Romy, Nicoli Zalewskiego19-latek w przyszłości będzie musiał wybrać reprezentację, w której będzie występowałZalewski ma polskie i włoskie obywatelstwoZbigniew Boniek, podobnie jak kibice, w czwartek zachwycił się występem 19-letniego Polaka Nicoli Zalewskiego w półfinale Ligi Europy. Młody pomocnik AS Romy wszedł w końcówce meczu z Manchesterem United i miał swój udział przy golu na 3:2.Zarówno w Polsce, jak i we Włoszech rozpoczęły się dyskusje na temat przyszłości młodego zawodnika. 19-latek w przyszłości będzie musiał wybrać między grą w reprezentacji Polski a grą w kadrze Włoch. Zalewski ma obywatelstwo obu tych państw.

Jakub Błaszczykowski Wisła Kraków
19.03.2022 07:36 Błaszczykowski w mocnych słowach odpowiada na krytykę Bońka

Jakub Błaszczykowski ostro skomentował działania PZPN-uKapitan Wisły Kraków stwierdził, że odpowiedzialność za stan polskiej piłki ponosi PZPNTo była odpowiedź zawodnika na krytykę ze strony prezesa PZPN-u Zbigniewa BońkaJakub Błaszczykowski w ostatnich dniach znalazł się w ogniu krytyki ze strony prezesa PZPN-u Zbigniewa Bońka. Wszystko przez sytuację z trenerem Peterem Hyballą, a także formę sportową samego zawodnika.Wszystko rozpoczęło się od cieszynki Błaszczykowskiego, który w ubiegłym tygodniu po strzeleniu gola podbiegł do Kazimierza Kmiecika i Rafała Boguskiego, a niemieckiego szkoleniowca tylko minął w biegu.

Zbigniew Boniek AS Roma
19.03.2022 07:36 Zbigniew Boniek może wrócić do AS Romy. Prezes PZPN spotkał się z władzami klubu

Zbigniew Boniek już latem może objąć nowe stanowiskoWłoskie media informują, że prezes PZPN-u może latem wrócić do AS RomyByły piłkarz "Giallorossich" miałby w rzymskim klubie objąć stanowisko dyrektora technicznegoZbigniew Boniek w sierpniu zakończy swoją dziewięcioletnią kadencję prezesa PZPN-u. Zgodnie z przepisami nie będzie mógł się ubiegać o trzecią kadencję. Pierwotnie z posadą miał pożegnać się w październiku ubiegłego roku, ale jego kadencję przedłużono w związku z pandemią koronawirusa.Może się okazać, że Boniek tylko przez chwilę pozostanie bez pracy. Włoskie media informują, że były gracz prowadzi rozmowy z AS Romą. - Nie tylko Jose Mourinho. AS Roma rozmawia również z Bońkiem - pisze wtorkowa "Corriere dello Sport".

Paulo Sousa
19.03.2022 07:34 Dziwne zachowanie Paulo Sousy na konferencji prasowej. Wyręczył go rzecznik PZPN

W poniedziałek Paulo Sousa wziął udział w konferencji PZPNPortugalczyk podjął już decyzję, kogo powoła na marcowe zgrupowanie reprezentacji PolskiPoznaliśmy listę 27 zawodników, którzy otrzymają od nowego selekcjonera szansę w marcowych meczach el. MŚ 2022Zaskoczenie wzbudził sposób, w jaki ogłoszono nazwiska powołanych piłkarzyPaulo Sousa w poniedziałek wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej przez PZPN. Nowy selekcjoner reprezentacji Polski miał ogłosić kadrę na mecze eliminacji mundialu, które Polacy rozegrają już pod koniec marca. Podczas spotkania doszło do niecodziennej sytuacji, gdyż to rzecznik PZPN wyczytał nazwiska powołanych, podczas gdy Portugalczyk siedział obok.

Zbigniew Boniek
19.03.2022 07:34 Zbigniew Boniek będzie ubiegał się o prestiżowe stanowisko w UEFA

Zbigniew Boniek za kilka miesięcy przestanie pełnić funkcję prezesa PZPNSzef polskiej piłki nie zamierza jednak przechodzić na emeryturę i już stawia sobie kolejne wyzwania zawodowe65-latek zamierza ubiegać się o stanowisko w strukturach UEFAZbigniew Boniek ma już dokładny plan zawodowy po zakończeniu pracy na stanowisku prezesa PZPN. Onet.pl informuje, że szef polskiej piłki zamierza pracować w strukturach UEFA. Jego celem jest dalsza praca w ramach Komitetu Wykonawczego.

Grzegorz Krychowiak
19.03.2022 07:33 PZPN obmyślił plan w sprawie Krychowiaka

PZPN walczy u UEFA o występ Grzegorza Krychowiaka w meczu z AngliąPomocnik nie poleciał z kadrą do Londynu, jeśli już to uda się prywatnym samolotemJest jeden warunek, który umożliwi występ 31-latkaNiczym grom z jasnego nieba trafiła nas dzisiaj wiadomość, że Grzegorz Krychowiak otrzymał pozytywny wyniki testu na obecność koronawirusa. Zawodnik przechodził już przez chorobę i to w bardzo krótkim czasie, dlatego dzięki temu, że jest ozdrowieńcem, istnieją szanse na jego występ w jutrzejszym spotkaniu z Anglią.PZPN interweniuje u UEFA w sprawie udziału pomocnika reprezentacji Polski w jutrzejszym spotkaniu z Anglią. Jeśli polska federacja przekona tę europejską, to wówczas zawodnik Lokomotiwu Moskwa poleci do Londynu prywatnym samolotem. Wszystko ma się rozstrzygnąć w ciągu najbliższych kilku godzin.

PZPN Puchar Polski
19.03.2022 07:33 Wiadomo, gdzie odbędzie się finał Pucharu Polski

PZPN potwierdził, że finał Pucharu Polski odbędzie się na stadionie miejskim w LublinieArena Lublin gościła finalistów Pucharu Polski już w ubiegłym rokuTak jak w poprzednich latach finał odbędzie się 2 majaPZPN od początku pierwszej kadencji Zbigniewa Bońka jako prezesa stara się podnieść prestiż Pucharu Polski. Już od kilku lat finał tych rozgrywek odbywał się 2 maja, a areną zmagań był Stadion Narodowy w Warszawie.Wszystko zmieniło się w ubiegłym roku wraz z pandemią koronawirusa. Mecz odbył się dopiero 27 lipca, a finaliści walczyli o trofeum na stadionie w Lublinie. Od kilku dni media informowały, że Arena Lublin również w tym roku ma gościć finał tych rozgrywek.

Jacek Magiera podczas pracy w PZPN
19.03.2022 07:32 Jacek Magiera o odejściu z PZPN: nie mieli czego zaoferować

Jacek Magiera kilka tygodniu temu porzucił pracę w PZPNSzkoleniowiec nie przebywał długo na bezrobociu, bowiem szybko związał się ze Śląskiem WrocławOpiekun „Wojskowych” opowiedział o przyczynach i kulisach zakończenia współpracy z polską federacjąDecyzja Jacka Magiery o zakończeniu współpracy z PZPN była nieco zaskakująca. Szkoleniowiec dał się poznać jako osoba, która potrafi trafić do młodzieży i generalnie ma predyspozycje do współpracy z młodymi piłkarzami. Brak regularnych meczów oraz treningów sprawił, że 44-latek zaczął się nudzić.Dlatego trener postanowił porzucić reprezentację Polski U19 na rzecz pracy w PKO BP Ekstraklasie, gdzie na ofertę nie musiał zbyt długo czekać. Z otwartymi ramionami przyjęto go w Śląsku Wrocław. Magiera o nieco szerszych kulisach odejścia z PZPN opowiedział na łamach serwisu sport.pl.

Zbigniew Boniek wpadka
19.03.2022 07:31 Komiczna wpadka Zbigniewa Bońka w Cafe Futbol

Zbigniew Boniek stara się unikać udziału w programach telewizyjnych, a jego udział w każdym z nich zazwyczaj jest dużym wydarzeniem. Kibice zawsze czekają na to, co ma im do przekazania prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. W ostatnich miesiącach były piłkarz nie może jednak cieszyć się pozytywnymi komentarzami kibiców.Dziś były reprezentant Polski pojawił się w programie Cafe Futbol, w którym regularnie wypowiadają się eksperci znani polskim kibicom. Podejmowane są w nim bieżące tematy dotyczące polskiej piłki nożnej i nie inaczej było tym razem. Zbigniew Boniek w typowy dla siebie sposób kolejny raz nie unikał kontrowersyjnych wypowiedzi. Jedna z nich wyjątkowo zaskoczyła polskich kibiców, którzy wręcz nie mogli uwierzyć w to, co usłyszeli. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zaliczył kompromitującą wpadkę. Widzowie natychmiast wytknęli nieścisłość w jego wypowiedzi.

PZPN Reprezentacja kobiet
19.03.2022 07:31 Nina Patalon nową selekcjonerką reprezentacji Polski kobiet

PZPN zaprezentował Ninę Patalon jako nowego selekcjonera reprezentacji Polski kobietOd końcówki marca 35-latka była tymczasowym selekcjonerem kadryZbigniew Boniek stawia przed Patalon ambitne celePZPN przedstawił w czwartek Ninę Patalon jako nowego selekcjonera reprezentacji Polski kobiet. 35-latka została tymczasową trenerką kadry już pod koniec marca, teraz kadrę będzie prowadziła na stałe.Pantalon na stanowisku zastąpiła Miłosza Stępińskiego, który odszedł po nieudanych eliminacjach mistrzostw Europy. "Biało-Czerwone" zajęły trzecie miejsce w grupie za Hiszpanią i Czechami. 46-latek pracował z kadrą kobiet nieprzerwanie od 2016 roku. Patalon jest pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Ekstraklasa terminarz
19.03.2022 07:31 Poznaliśmy harmonogram nowego sezonu Ekstraklasy

Ekstraklasa w środę poznała swojego nowego-starego mistrzaDo zakończenia obecnego sezonu pozostały jeszcze trzy tygodnieMedia podają, że władze ligi ustaliły już harmonogram sezonu 2021/2022Ekstraklasa wkracza w decydującą fazę. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki i pozostaje coraz mniej niewiadomych. Z mistrzostwa Polski już może się cieszyć Legia Warszawa, a Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa mogą być pewne miejsca na podium.Za to wciąż trwa zaciekła walka o utrzymanie. Zagrożonych spadkiem jest aż sześć zespołów. Ostateczne rozstrzygnięcia w Ekstraklasie poznamy po ostatniej kolejce, która zaplanowana jest na 16 maja.

Reprezentacja Polski Euro
19.03.2022 07:31 PZPN przedstawił plan reprezentacji przed Euro 2020. Wiadomo gdzie będzie baza kadry

Reprezentacja Polski w trakcie Euro 2020 będzie stacjonować w GdańskuZ Trójmiasta Biało-Czerwoni będą latać na każde spotkanie grupowe mistrzostwPZPN potwierdził także kiedy Paulo Sousa ogłosi powołania na turniejReprezentacja Polski już za kilka tygodni rozpocznie przygotowania do mistrzostw Europy. Kilka dnie temu PZPN przedstawił ramowy plan przygotowań do turnieju. W piątek podano konkrety.Największą niewiadomą była baza kadry na czas trwania turnieju. Początkowo miała się ona mieścić w Portmarnock niedaleko Dublina, gdzie Polacy mieli rozegrać dwa mecze grupowe. Trzeci mecz Biało-Czerwoni mieli rozegrać w Bilbao.

  • 1
  • 2